Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

ZSTO – nowe szkoły dla młodzieży!

2019-07-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. ZSTO – nowe szkoły...
ZSTO – nowe szkoły dla młodzieży!

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Krotoszynie są Liceum Ogólnokształcące, Technikum oraz Branżowa Szkoła I stopnia. Wierzymy, że wybór placówki, w której będzie się kontynuowało naukę, nie jest łatwy, dlatego staramy się nieco ułatwić ten wybór poprzez przybliżenie naszej oferty.

 

Przyszli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego będą mogli się uczyć na bardzo pożądanych i ciekawych profilach, tj. politechnicznym (rozszerzenie: matematyka, język angielski + projektowanie CAx), dziennikarskim (rozszerzenie: język polski, język angielski + warsztaty dziennikarskie), kosmetycznym (rozszerzenie: biologia, język angielski + zabiegi kosmetyczne), turystycznym (rozszerzenie: geografia, język angielski + geografia turystyczna). Nazywają się one tak, a nie inaczej, ponieważ naszym założeniem oraz celem jest to, aby uczniowie oprócz wykształcenia średniego mogli równocześnie zapoznać się z daną branżą i tym samym upewnić się w decyzji, czy chcą wiązać z nią swoje przyszłe życie.

Nasze Technikum oferuje do wyboru dwa kierunki: technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych. Technik mechatronik to kierunek, który najbliżej można spotkać w Jarocinie bądź Ostrowie Wielkopolskim i który równocześnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do dyspozycji podczas zajęć będą oczywiście bogato wyposażone pracownie.

Technik pojazdów samochodowych z kolei jest idealny dla uczniów ze smykałką techniczną, pragnących poznać tajniki budowy i eksploatacji samochodów, interesujących się motoryzacją. Część zajęć odbywać się będzie w zaprzyjaźnionym warsztacie na terenie Krotoszyna, by pokazać, jak to wszystko wygląda w praktyce.

W Szkole Branżowej uczniowie będą uczyć się w grupach wielozawodowych. I tu nauka, tak jak w każdej szkole branżowej, będzie podzielona na zajęcia ogólnokształcące w szkole oraz na zajęcia praktyczne w wybranym zakładzie pracy. Młodociani pracownicy będą mogli bardzo szybko zdobyć upragniony zawód.

Ale to nie wszystko. Niezwykłym zainteresowaniem cieszy się także kwestia zajęć wychowania fizycznego, które będą odbywać się na basenie, siłowni i w sali gimnastycznej.

Należy pamiętać, że rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych nadal trwa i nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić swój wybór.

(ZSTO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner