2. /
  4. /
  5. Żubry nowym mistrzem!
Mayor Ink

W minioną niedzielę zakończyła się VIII edycja Krotoszyńskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Nowym mistrzem została drużyna Żubrów, która w ostatnim meczu sezonu zdemolowała Juniorów Astry, wygrywając aż 20:2!

Ostatnia konfrontacja w tym sezonie to szaleńczy pościg Jakuba Kłobuska za koroną króla strzelców. Gracz Żubrów w starciu z Juniorami Astry 17-krotnie (!) pokonał bramkarza rywali. Warto wspomnieć, że wynik mógł być jeszcze wyższy, ale Norbert Kozieł obronił trzy rzuty karne egzekwowane przez wspomnianego snajpera. Starcie zakończyło się zwycięstwem nowych mistrzów 20:2.

Jedenasta kolejka KLHPN rozpoczęła się od zwycięstwa Ekipy z Sulmierzyc z Dream Teamem 4:1. Do przerwy mieliśmy remis 1:1. Dopiero po zmianie stron Ekipa zdołała wykorzystać swoje okazje, zwyciężając starcie. Następnie Pro-Met – drugi tydzień z rzędu – musiał grać bez zmienników. Mimo to zespół z Koźmina Wielkopolskiego pokonał Igloo 5:4. Warto pochwalić Artura Błażejczaka, który zanotował dwie bramki i dwie asysty.

Trzecie miejsce w lidze, dzięki wygranej 11:2 z Luntrusami, zajął zespół MTV Rozdrażew. Pięć goli w tym meczu strzelił Fabian Wosiek. Tuż za podium zmagania zakończył LZS. Do przerwy w pojedynku z Octagonem było zaledwie 2:1 dla połączonych sił Kobierna i Tomnic. W drugiej połowie do drużyny dołączył Karol Krystek, który rozruszał swój team, zapewniając mu zwycięstwo 11:4. Najlepszy gracz LZS-u zdobył pięć goli i zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzelców.

A Seree Tee zwieńczyło rozgrywki wysoką wygraną z Tornado (19:0). Dla ubiegłorocznych mistrzów pięć trafień zanotował Mikołaj Gruchaj, a autorem czterech był Daniel Olejnik. Po ostatnim spotkaniu organizatorzy wraz z Franciszkiem Marszałkiem, burmistrzem Krotoszyna, Waldemarem Wroneckim, przedstawicielem Starostwa Powiatowego, Romanem Wośkiem z krotoszyńskiego magistratu oraz Krzysztofem Wnukiem, dyrektorem Mahle, wręczyli nagrody indywidualne.

Królem strzelców oraz MVP sezonu zdaniem Wielkopolskiej Gazety Lokalnej KROTOSZYN został J. Kłobusek (Żubry). Najwięcej asyst zanotował Piotr Kalak (Żubry). Z kolei najlepszym golkiperem wybrano Sebastiana Kmiecika (AST). Natomiast miano najlepszego zawodnika wg organizatorów otrzymał F. Wosiek (MTV). – Chciałbym podziękować wszystkim sponsorom, dzięki którym udało się rozegrać VIII edycję KLHPN. Szczególne uznanie kieruję w stronę Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, Romana Wośka, Waldemara Wroneckiego i Jacka Cierniewskiego, którzy pomogli w organizacji ligi. Dziękuję także sędziom oraz Gazecie Lokalnej KROTOSZYN za udaną współpracę i ufundowanie nagród dla najlepszego gracza a także Galerii Krotoszyńskiej, która również przekazała czołowym zawodnikom upominki. Na zakończenie podziękowanie dla mojego teamu – J. Banaszka, M. Kwiecińskiego, D. Górala i P. Fabisia, bez których liga nie mogłaby się odbyć – powiedział organizator, Robert Stawowy.