Żukiem po pomoc dla potrzebujących. Mieszkańcy gminy Zduny jadą w Rajdzie Koguta
- Strona Główna
- /
- Aktualności
- /
- Żukiem po pomoc dla...
Pasja do motoryzacji i chęć niesienia pomocy po raz kolejny połączą Piotra i Tomasza Giezków z gminy Zduny. Bracia wezmą udział w 10. edycji Rajdu Koguta – jednej z największych charytatywnych inicjatyw motoryzacyjnych w Polsce, która od 2017 roku zebrała już blisko 11 mln zł dla potrzebujących.
Piotr Giezek i Tomasz Giezek z gminy Zduny. po raz kolejny wezmą udział w charytatywnym Rajdzie Koguta. Przemierzając kolejne kilometry zbierają środki dla potrzebujących. Na 10., jubileuszową edycję przygotowali specjalnego Żuka. Jeszcze przed rajdem odwiedzili oni burmistrza Zdun Miłosza Zwierzyka, żeby opowiedzieć o idei akcji oraz o motywacji do udziału w tym wydarzeniu. Akcja, to pasja, zaangażowanie, a także połączenie tradycji motoryzacyjnej z pomaganiem innym. Rajd Koguta to inicjatywa, która łączy miłośników motoryzacji z chęcią niesienia pomocy. Wszystko zaczęło się w 2017 roku, kiedy Tomasz Jurczak, pasjonat zabytkowych pojazdów i właściciel Studia Reklamy WENA, postanowił połączyć swoją miłość do klasycznej motoryzacji z działaniami charytatywnymi. W ciągu blisko 9 lat udało się uzbierać 10,9 mln zł, a 100 proc. tej kwoty trafiło już do potrzebujących! Rajd Koguta wyruszy 4 czerwca z Oławy oraz Jelcza-Laskowic. Meta zaplanowana jest w Zamościu. Akcję można wesprzeć pod adresem; https://www.siepomaga.pl/rajd-koguta .
(ŁC)
FOT. UM Zduny
















Comments are closed