2. /
  4. /
  5. Zuzanna Horbik show!
Dobry Dietetyk

Reprezentanci Bizona Milicz i Olimpii Cieszków rywalizowali w II Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Namysłów w Zapasach w Stylu Wolnym i Zapasach Kobiet. Nasi zapaśnicy po raz kolejny pokazali klasę, a gwiazdą imprezy była Zuzanna Horbik.

Na zawody przybyło 200 zawodniczek i zawodników z 19 klubów. W tym gronie nie mogło zabraknąć zapaśników w powiatu milickiego. Jeśli chodzi o przedstawicieli Bizona Milicz, to po raz kolejny znakomitą dyspozycję zaprezentowała Zuzanna Horbik, która nie dość, że sięgnęła po złoty medal w rywalizacji ściśle zapaśniczej, to jeszcze wygrała konkurs akrobatyczny podczas oficjalnego otwarcia zawodów! Zuzanna została najlepszą zawodniczką turnieju.

W zmaganiach dzieci na najwyższym stopniu podium stanął Franciszek Grudniewski, który w finale pokonał reprezentanta Ukrainy. Srebro z Namysłowa przywiózł Fabian Mądry, który w decydującym starciu musiał uznać wyższość finałowego rywala. Brązowe medale wywalczyli natomiast Franciszek Staszkiewicz, Filip Jastrzębski, Igor Łyzin oraz Eryk Hencki. Ponadto w grupie młodzików, po czterech bardzo dobrych pojedynkach, bezkonkurencyjny w kategorii 44 kg, bez straty punktu technicznego, okazał się Kacper Trojnar, pochodzący z Oleśnicy uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Miliczu. W kat. do 41 kg trzecie miejsce zajął Oskar Olejnik.

Trzy medale na zawodach w Namysłowie zdobyli zapaśnicy cieszkowskiej Olimpii. Na najwyższym stopniu podium stanęli Franciszek Dubaj w kategorii do 48 kg oraz Marta Łysek w kat. do 58 kg. Z kolei Marcel Żyto uplasował się na trzeciej lokacie w kat. do 68 kg.

Dobrze prezentowali się także Gabriel Skwiercz, Błażej Żyto i Alan Szydłowski, ale nie udało im się zająć pozycji medalowych.