2. /
  4. /
  5. Zwieńczenie wyczerpującego sezonu
TALENT STUDIO

W Tarnowie Podgórnym odbyły się Mistrzostwa Polski POD w Darta. Przy okazji rozegrane zostały finały Superligi oraz Pucharu Polski POD. Na tak ważnych zawodach nie zabrakło zawodników Stowarzyszenia Krotoszyńska Liga Darta.

Darterski weekend rozpoczął się od turnieju indywidualnego Superligi oraz deblowego MP. W tym pierwszym świetnie spisał się Przemysław Pawlicki, który w gronie 130 darterów został sklasyfikowany na pozycjach 9-16. – Po wygraniu swojej grupy trafiłem na zeszłorocznego mistrza kraju, Tytusa Kanika – relacjonuje P. Pawlicki. – Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a rozpocząłem go świetnie, kończąc pierwszego lega 14. lotką. Niestety, później mój rywal zachował większy spokój i to on wygrał.

W rozgrywkach rywalizowali także Adrian Jasiński (miejsca 17-32), Jacek Cieślak (33-64), Przemysław Sawicki (65-128) oraz Marta Pawlicka (5-8 wśród kobiet).

W zmaganiach deblowych najlepiej spośród przedstawicieli SKLD spisał się duet Konrad Pawłowski / Łukasz Łuczak (9-16). Na dalszych lokatach uplasowali się P. Pawlicki i J. Cieślak (33-48) i P. Sawicki / A. Jasiński (33-48). W turnieju pań walczyły M. Pawlicka i A. Kowalczyk (5-8).

W sobotnich indywidualnych mistrzostwach kraju triumfował Krzysztof Kciuk, który w finale ograł Sebastiana Białeckiego (6:1). Wśród kobiet najlepsza była Karolina Podgórska, która obroniła mistrzowski tytuł. Nasz powiat reprezentowali Konrad Pawłowski (17-32), J. Cieślak (97-128), P. Pawlicki (129-160), P. Sawicki (161-192), A. Jasiński (161-192) i M. Pawlicka (25-32 w grupie kobiet).

W niedzielnym finale Pucharu Polski POD rywalizowało 99 darterów i 24 darterek. W rozgrywkach mężczyzn pierwsze miejsce zajął Krzysztof Ratajski, a turniej pań wygrała Karolina Podgórska. Osiągnięcia naszych zawodników: J. Cieślak – miejsca 33-64, P. Sawicki – 65-96, A. Jasiński – 65-96, P. Pawlicki – 65-96, M. Pawlicka – 17-24.

– Mistrzostwa Polski w Tarnowie Podgórnym były dla nas podsumowaniem długiego i wyczerpującego sezonu. Chciałbym podziękować przedstawicielom SKLD za zaangażowanie w nasze działania, pogratulować im wyników oraz życzyć powodzenia w kolejnych turniejach, Dziękujemy też za wsparcie naszym partnerom – firmom Victus-Kebab, Ska-Met, Daf-Mal, Fach-Stol, Intermarche Krotoszyn oraz Wielkopolskiej Gazecie Lokalnej KROTOSZYN, która szeroko relacjonowała nasze starty. Mogę obiecać, że po przerwie wakacyjnej wrócimy silniejsi i powalczymy o czołowe miejsca w kraju – podsumowuje P. Pawlicki.