Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
HANDLOWIEC GLK
DAF-MAL

Zwycięstwa triumfatorów poprzedniej edycji

2017-10-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Zwycięstwa triumfatorów poprzedniej edycji
Zwycięstwa triumfatorów poprzedniej edycji
COT

W połowie października odbył się drugi turniej Krotoszyńskiej Ligi Darta. Rozgrywki mężczyzn wygrał Jacek Cieślak, który w finale pokonał Bartosza Derwicha 5:2, a w gronie kobiet zwyciężyła Anna Kowalczyk, ogrywając Martą Pawlicką 4:1.

 

Drugi turniej był szczególnie udany dla triumfatorów poprzedniej edycji Krotoszyńskiej Ligi Darta. Pochodząca z Ostrowa Wielkopolskiego Anna Kowalczyk rozpoczęła od wygranej z Ewą Pawlicką (3:2), a następnie przegrała z Martą Pawlicką (1:3). Po lewej stronie drabinki pokonała Danutę Pawlicką (2:0), by w finale zrewanżować się M. Pawlickiej (4:1). Na najniższym stopniu podium stanęła D. Pawlicka, która ograła E. Pawlicką (2:1). Stawkę zamknęła Ilona Kuznowicz, pokonana tego dnia przez M. Pawlicką (0:3) i E. Pawlicką (1:2).

W klasyfikacji generalnej na czele – z taką samą ilością punktów – są A. Kowalczyk i M. Pawlicka, a kolejne lokaty zajmują E. Pawlicka, D. Pawlicka i I. Kuznowicz.

W turnieju męskim najlepszy okazał się krotoszynianin J. Cieślak, który w finale pokonał Bartosza Derwicha z Jarocina (5:2). Wcześniej wygrał z Krzysztofem Strzelcem (3:0), Norbertem Pecyną (3:2), Waldemarem Kałużnym (3:0) i B. Derwichem (3:0).

Przemysław Pawlicki najpierw przegrał z W. Kałużnym (2:3). Po lewej stronie drabinki wygrał z Marcinem Kowalczykiem (2:0), Łukaszem Kolanowskim (2:0), Przemysławem Misiakiem (2:1) i Mateuszem Babiarzem (2:1) oraz po raz drugi nie sprostał W. Kałużnemu (1:2).

Ponadto nasze miasto reprezentowali P. Sawicki (7-8. miejsce), Mateusz Wojtaszek (9-12), Paweł Gewert (13-16), Łukasz Kolanowski (13-16), Włodzimierz Skalski (13-16), Krzysztof Banaszak (13-16) i Adrian Jasiński (17-20),

Warto odnotować zakończenie lega 15. lotką przez W. Kałużnego oraz maksymalną ilość punktów rzuconą przez P. Pawlickiego (180 pkt.), W. Kałużnego, J. Cieślaka i N. Pecynę.

(GRZELO)

YouTube

Archiwum
BGP
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Oring
Linkiewicz
Eltom-bud
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
OFFICIUM
Pałac w Orli
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
OLD-BRICK.PL
MATYLA
MAZZONI
KIKICARCARE
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
GLK