2. /
  4. /
  5. Zwycięstwo na koniec sezonu
AS MAŚNIAK

Zdobyciem trzech punktów sezon zakończyła Astra Krotoszyn. Podopieczni trenera Leszka Krutina pokonali na wyjeździe Olimpię Brzeziny 2:1. Nasz zespól zajął trzecie miejsce w tabeli okręgówki.

Wszystkie gole padły w pierwszej połowie meczu. W 18. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Dośrodkowanie Mateusza Stacha skutecznym strzałem głową wykończył Karol Krystek. Astra poszła za ciosem i kilka minut później podwyższyła wynik. Tym razem centrę Mateusza Mizernego sfinalizował, także uderzeniem głową, Jędrzej Paczków.

Krótko przed przerwą gospodarze odrobili część strat. Po prostopadłym podaniu z głębi pola Damian Wieczorek znalazł się w sytuacji sam na sam z Bartoszem Jaryszem i skierował piłkę do siatki. Zawodnicy Astry domagali się odgwizdania spalonego, lecz arbiter pozostał nieugięty.

W drugiej odsłonie rezultat mógł się zmienić, ale futbolówka nie chciała wpaść do żadnej z bramek. Miejscowi dwukrotnie trafili w słupek. Ponadto świetnych okazji nie wykorzystali K. Krystek oraz J. Paczków.

W drugiej połowie sierpnia rozpocznie się nowy sezon kalisko-konińskiej klasy międzyokręgowej. Astra rywalizować będzie m.in. z Piastem Kobylin i Białym Orłem Koźmin Wlkp.

Olimpia Brzeziny – Astra Krotoszyn 1:2 (1:2)

BRAMKI: 0:1 – Karol Krystek (18’ głową), 0:2 – Jędrzej Paczków (25’ głową), 1:2 – Damian Wieczorek (42’)

ASTRA: Jarysz – Jankowski, Stach, Krystek, Olejnik, Kuźnicki (62’ Budziak), Paczków, Juszczak, Adamski, Wawrocki, Mizerny