2. /
  4. /
  5. Zwycięstwo w ostatnim tegorocznym...
Serafiniak

W ostatnim tegorocznym spotkaniu siatkarze MUKS Ziemia Milicka podejmowali ekipę Legionu Skalmierzyce. Naszej drużynie udało się zrewanżować za październikową porażkę 0:3, wygrywając 3:1.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando miejscowych. Kontrolujący grę miliczanie nie pozwolili rywalom na zbyt wiele i wyszli na prowadzenie, zwyciężywszy z przewagą pięciu punktów.

Identycznym wynikiem zakończyła się druga partia. Gospodarze ponownie nie dawali przeciwnikom dojść do głosu. Nasza ekipa prezentowała się lepiej i była zmotywowana do zrewanżowania się za porażkę w Skalmierzycach wygraną w trzech setach.

Tak się jednak nie stało, gdyż przyjezdni zdołali nawiązać równorzędną walkę w trzeciej odsłonie spotkania. To oni lepiej wytrzymali końcówkę i zwyciężyli 25:22, doprowadzając do stanu 1:2.

W kolejnej partii nasi siatkarze pokazali klasę. Wszystko im wychodziło, a goście nie potrafili znaleźć recepty na świetną grę miejscowych. W efekcie milicka drużyna rozgromiła skalmierzyczan do 14, wygrywając cały mecz 3:1.

Nagrodę MVP meczu burmistrz Piotr Lech wręczył Karolowi Jakóbczakowi. Tym zwycięstwem miliczanie przełamali serię trzech porażek. Po ostatnim spotkaniu w tym roku nasi siatkarze mogą chwilę odetchnąć, bo znów odskoczyli od strefy spadkowej. Z kolei zespół ze Skalmierzyc znajduje się w dużo gorszym położeniu, gdyż była to ósma porażka z rzędu.