2. /
  4. /
  5. KS Krotosz na mistrzostwach...
VISUS

280 zawodników z 19 klubów startowało 2 października w Ogólnopolskich Mistrzostwach Ostrzeszowa w Pływaniu. W tym gronie nie zabrakło przedstawicieli KS Krotosz.

Krotoszyński klub reprezentowała szóstka pływaków. Trzy razy na podium zameldował się Nicolas Jędrzejak, który był drugi na 50 m stylem dowolnym (28,04) oraz trzeci na 50 m stylem grzbietowym (31,94) i na 100 m stylem grzbietowym (1:10,69). Zofia Niżniowska zdobyła srebrny medal na 50 m stylem klasycznym (53,46), a ponadto zajęła czwarte miejsce na 50 m stylem dowolnym (47,05).

Dwa razy tuż za podium uplasował się Piotr Niżniowski, który musiał zadowolić się czwartą lokatą na 50 m stylem dowolnym (31,57) i na 50 m stylem klasycznym (41,73). Z kolei Julia Grenda była czwarta na 50 m stylem dowolnym (31,80) oraz piąta na 100 m stylem dowolnym (1:14,24).

Na piątej pozycji znalazł się także Marcel Muszyński w wyścigu na 50 m stylem klasycznym (55,45). Startujący w tej samej konkurencji Oliwier Muszyński w swoje grupie wiekowej zajął 12. miejsce (43,95).