Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Młodzi szachiści rozpoczęli rywalizację

2017-12-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Młodzi szachiści rozpoczęli rywalizację
Młodzi szachiści rozpoczęli rywalizację
Chatka

Pod koniec listopada odbył się pierwszy z pięciu zaplanowanych turniejów w ramach Otwartych Mistrzostw Powiatu Krotoszyńskiego w Szachach Szybkich pod patronatem medialnym Wielkopolskiej Gazety Lokalnej KROTOSZYN. Inauguracyjne zawody wygrali Zuzanna Zielezińska i Kamil Grzesiek.

 

W mistrzostwach startują uczniowie szkół podstawowych, urodzeni w 2004 roku i młodsi. We wszystkich turniejach obowiązywać będzie system szwajcarski na dystansie siedmiu rund. W klasyfikacji końcowej pod uwagę brana będzie suma punktów z czterech najlepszych turniejów, a przy równej liczbie oczek decydować będzie miejsce zajęte w ostatnich zawodach.

W pierwszym turnieju udział wzięło 42 szachistów. – Jestem bardzo zadowolony z tak dużej ilości graczy, którzy przybyli na zawody. Rywalizowali zawodnicy od I do VII klasy szkoły podstawowej – powiedział Przemysław Gustowski, arbiter turnieju.

W gronie dwunastu dziewcząt najlepsza okazała się Zuzanna Zielezińska ze Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach, która zgromadziła pięć dużych punktów. Na kolejnych miejscach znalazły się Natalia Grzona (SP Sulmierzyce) i Katarzyna Kaczmarek (SP Smolice).

W grupie 30 chłopców zwyciężył Kamil Grzesiek (Ostrów Wlkp.), zdobywając siedem punktów. Drugą lokatę zajął Dawid Gustowski (SP nr 4 Krotoszyn) – 6 pkt., a trzeci był Antoni Czebatura (SP Smolice) – 5,5 pkt.

Kolejny turniej zaplanowano na 12 stycznia w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej. Uroczyste zakończenie mistrzostw odbędzie się po ostatnich zawodach – w czerwcu.

Patronat honorowy nad zawodami objął Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. Z kolei krotoszyńska biblioteka nieodpłatnie udostępnia miejsce na przeprowadzenie turniejów.

(GRZELO)

FOT. Grzegorz Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − jedenaście =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL