2. /
  4. /
  5. Pierwsza porażka Orłów
AGRO INTEGRACJA

W czwartej kolejce klasy okręgowej Biały Orzeł Koźmin Wlkp. podjął GKS Grębanin. Miejscowi doznali pierwszej porażki w sezonie, ulegając rywalom 0:2.
Gra tym spotkaniu toczyła się bardzo dynamicznie. Już w pierwszych chwilach meczu gospodarze oddali strzał na bramkę, jednak nie zaskoczyli brakarza rywali. Wynik spotkania już w 11. minucie gry otworzył Piotr Cierlak, który wbił piłkę do siatki po dokładnym dośrodkowaniu. Chwilę później zawodnicy z Grębanina zwiększyli swoją przewagę za sprawą Macieja Kamosia, który pokonał Mateusza Wroneckiego mocnym strzałem zza pola karnego. Orły stwarzały sobie wiele szans na poprawę wyniku, nie przynosiło to jednak większych efektów. Około 28. minuty gospodarze wypracowali sobie idealną sytuację strzelecką, ale sędzia odgwizdał spalonego.
Po zmianie stron koźminianie przystąpili do ataków. Na początku drugiej połowy zawodnik gości ewidentnie dopuścił się faulu w polu karnym. Sędzia miał jednak inne zdanie i gwizdka nie użył. Gospodarzom brakowało w tym meczu szczęścia. Co rusz bowiem angażowali defensorów i golkipera gości, lecz brakowało skutecznego wykończenia. Około 50. minuty gry gospodarze oddali strzał na pustą bramkę, jednak futbolówka nie trafiła między słupki! Po faulu na Patryku Wciórce Orły miały szansę zdobyć gola z rzutu wolnego. Mimo, iż Oskar Maciejewski dobił piłkę w kierunku bramki, ta po raz kolejny przeleciała kilka centymetrów obok celu. Nie udało się też wykorzystać stałego fragmentu gry po faulu na Łukaszu Konopce, który kontuzjowany musiał opuścić boisko, a jego miejsce zajął Hubert Roszczak. Mimo ogromnych starań gospodarzy, wynik spotkania już się nie zmienił. Trzeba zwrócić uwagę na duże umiejętności bramkarza z Grębanina, który niezwykle bronił niezwykle skutecznie. Wspomnieć należy też, że wynik meczu mógłby być zgoła odmienny, gdyby nie pozostawiające wiele do życzenia – zdaniem miejscowych – decyzje głównego arbitra.

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. – GKS Grębanin 0:2 (0:2)