Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
Konstal garaże
PGKiM Feniks

Pożar suszarni do ziarna

2021-11-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Pożar suszarni do ziarna
Pożar suszarni do ziarna
Centrum Pogrzebowe Monika Piotrowska

W piątek, 26 listopada, na terenie jednej z posesji w miejscowości Gałązki (gmina Koźmin Wlkp.) doszło do pożaru przewoźnej suszarni do ziarna. Działania strażaków trwały ponad 2,5 godziny.

 

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie około godziny 17.40. Na akcję zadysponowano po dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie Wlkp. i jeden z OSP Borzęciczki. Na miejsce udał się również samochodem operacyjnym komendant powiatowy PSP w Krotoszynie.

Jak się okazało, paliła się przewoźna suszarnia, wypełniona ziarnem kukurydzy. Strażacy podali prąd gaśniczy wody w natarciu na palącą się maszynę, doprowadzając do stłumienia pożaru.

– Następnie w płaszczu zewnętrznym zbiornika suszarni, przy pomocy piły do stali, strażacy wykonali otwór, przez który opróżnili maszynę ze zgromadzonej w niej kukurydzy. Usunięte ziarno dogasili prądem wody. Suszarnia była stale monitorowana kamerą termowizyjną, nagrzane elementy schładzano wodą – informuje st. kpt. Tomasz Patryas z Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie. Akcja strażaków trwała dwie godziny i 41 minut.

(ANKA)

FOT. dh Szymon Sikora

Comments are closed

YouTube

Archiwum
Grzegorz Król
FakturaXL.pl
MATYLA
MAYOR INK
BHP RABENDA
Dietetyk Kaźmierczak
Agencja Reklamowa GL
KOK
Jarmużek
Motosdodoła