Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Rodzina jest w centrum uwagi rządu

2021-07-26
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Polityka
  4. /
  5. Rodzina jest w centrum...
Rodzina jest w centrum uwagi rządu
Zuziak tekst

Tak twierdzi Marlena Maląg – minister rodziny i polityki społecznej, która w sobotę odwiedziła Sulmierzyce. W trakcie wizyty mówiła o propozycjach rządu w ramach tzw. Polskiego Ładu, zwracając uwagę na potrzebę wspierania rodzin i opieki nad dziećmi. Spotkanie zorganizowano w parku przy Sulmierzyckim Domu Kultury, gdzie przygotowano „Miasteczko 500 plus” z atrakcjami dla dzieci.

 

Marlenę Maląg powitał Dariusz Dębicki – burmistrz Sulmierzyc, wspominając wiele lat wspólnej znajomości i owocnej współpracy. – Zawsze mogłem na tej pani polegać, nigdy mnie nie zawiodła. Dziękuję za to, co do tej pory zrobiła dla mnie i dla tego miasta – powiedział włodarz Sulmierzyc.

Minister Maląg na briefingu prasowym wyjaśniła, że jej odwiedziny w Sulmierzycach oraz innych miastach w Polsce mają na celu przedstawienie mieszkańcom założeń Polskiego Ładu. – Dla polskiego rządu rodzina jest w centrum życia i uwagi. Od pięciu lat realizowane są programy wsparcia finansowego. Ponad 150 miliardów złotych trafiło do rodzin z dziećmi. Teraz przygotowujemy kolejne mocne wsparcie dla gospodarki, dla rozwoju naszego państwa. To jest właśnie Polski Ład. Zwracamy uwagę młodych ludzi na to, co jest potrzebne w założeniu rodziny z dziećmi. Są to polityka mieszkaniowa, stabilna i bezpieczna praca, łączona z życiem rodzinnym, dobrze finansowana opieka zdrowotna – tłumaczyła M. Maląg.

W kwestii polityki mieszkaniowej rząd proponuje gwarancje na wkład własny do 100 tysięcy złotych, z możliwością umorzenia, jeśli urodzi się drugie lub kolejne dziecko. Mają być budowane mieszkania w mniejszych miejscowościach, do 70 metrów kwadratowych bez konieczności uzyskania pozwolenia.

– Będziemy dążyli do tego, aby Polacy pracowali na umowach o pracę. Chcemy, żeby jak najszybciej była ona na czas nieokreślony. Wprowadzenie możliwości elastycznego czasu pracy pozwoli na łączenie życia zawodowego z rodzinnym. Polski Ład zakłada także podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł. Dzięki takim instrumentom sytuacja każdej rodziny będzie lepsza – przekonywała szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.

Minister wspomniała także o rozbudowie programu „Maluch plus” oraz o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym, dającym 500 zł rodzicom drugiego i kolejnego dziecka między 12. a 36. miesiącem życia.

Po konferencji prasowej M. Maląg rozdawała dzieciom drobne upominki i pozowała do zdjęć. Z Sulmierzyc udała się na następne spotkanie, tym razem do Leszna.

(FENIX)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud