Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Starosta na Święcie Dolnego Śląska

2021-10-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Starosta na Święcie Dolnego...
Starosta na Święcie Dolnego Śląska
PERŁA ORLA

16 października od 12 lat jest Świętem Województwa Dolnośląskiego. Z tej okazji zorganizowano uroczystą sesję sejmiku, na którą zaproszono również przedstawicieli gmin i powiatów, m.in. Sławomira Strzeleckiego – starostę milickiego.

 

W trakcie Święta Dolnego Śląska uhonorowano osoby zasłużone dla tego regionu. Na uroczystej sesji marszałek Cezary Przybylski złożył życzenia wszystkim mieszkańcom województwa i podkreślił, jak wielki postęp poczynił ten region. – Jako marszałek województwa jestem przekonany, że dzisiejsze święto i jego symbolika łączy wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska, który jest naszym wspólnym dobrem. Ostatnie lata były dla naszego regionu bardzo pomyślne. Mamy nieskrywane powody do satysfakcji. Z podniesioną głową możemy mówić o naszych sukcesach, które obejmują m.in. dynamiczny rozwój kolei, dróg, na mapie naszego regionu nieustannie pojawiają się nowe inwestycje. Sukcesy te wynikają z pracowitości i kreatywności Dolnoślązaków oraz współpracy samorządu z lokalnymi przedsiębiorcami, środowiskami naukowymi oraz z rządem. Święto województwa jest prawdziwym świętem wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska. Z tej okazji uhonorowaliśmy wybitnych Dolnoślązaków, twórców i animatorów kultury, przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy swoją niezłomną postawą, codzienną, ciężką pracą budują tożsamość i wizerunek Dolnego Śląska – oświadczył marszałek.

– 16 października jest wyjątkowym dniem, w katolickim kościele obchodzone jest liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, symbolu odpowiedzialności rządzących. Tego dnia również obchodzone jest Święto Województwa Dolnośląskiego. To dla mnie ogromny zaszczyt, że w tym niezwykłym wydarzeniu uczestniczę. Bardzo dziękuję panu marszałkowi województwa dolnośląskiego – Cezaremu Przybylskiemu – oraz przewodniczącemu sejmiku – Andrzejowi Jarochowi – za zaproszenie – mówił starosta Sławomir Strzelecki.

(FENIX)

FOT. Powiat Milicki

YouTube

Archiwum
BGP
LAGUNA
VENUS PIZZERIA
COT
PROFAL
Eltom-bud
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
Zuziak
IMPULS ZDUNY
OLD-BRICK.PL
Oring
Zajączek
Linkiewicz
Jumbonet
Jarmużek
KLIMA-PARTNER