Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Strażacy ćwiczyli w lesie

2021-06-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Strażacy ćwiczyli w lesie
Strażacy ćwiczyli w lesie
TRANS-MED

9 czerwca strażacy z naszego powiatu doskonalili swoje umiejętności. Dzięki przychylności Nadleśnictwa Krotoszyn na terenie Leśnictwa Rochy przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno-bojowe.

 

W ćwiczeniach brali udział strażacy zmiany służbowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, z jednostek OSP Zduny, OSP Krotoszyn, OSP Koźmin Wlkp., które wchodzą w skład krotoszyńskiego plutonu ratowniczego, a także z jednostek OSP Baszków, OSP Konarzew i OSP Bestwin, które zlokalizowane są w pobliżu największych kompleksów leśnych w powiecie.

Przedsięwzięcie miało na celu przede wszystkim ugruntowanie wiedzy i doskonalenie umiejętności w zakresie sposobu dostarczania wody na duże odległości przy wykorzystaniu zbiorników naturalnych, organizacji terenu akcji oraz łączności, jak również sprawdzenie technicznych możliwości dostępnego sprzętu oraz gotowości bojowej Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, wchodzących w skład powiatowego plutonu ratowniczego i jednocześnie należących do struktur Wielkopolskiej Brygady Odwodowej.

Przeprowadzenie ćwiczeń pozwoliło zweryfikować obecny stan zbiorników wodnych, które stanowią naturalne punkty czerpania wody na obszarach leśnych, a także stan infrastruktury drogowej. Tego typu ćwiczenia stanowią uzupełnienie działań na rzecz utrzymania wysokich standardów ochrony przeciwpożarowej w lasach, realizowanych przez przedstawicieli wydziału kontrolno-rozpoznawczego oraz pracowników Lasów Państwowych.

Na koniec dokonano podsumowania realizacji założenia taktycznego, uwzględniając spostrzeżenia i wnioski powołanego przez komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie zespołu, któremu przewodniczył jego zastępca – bryg. Marek Kalak.

OPRAC. (ANKA)

FOT. st. kpt. Sławomir Włodarczyk

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud