Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

5 medali mistrzostw świata!

2022-07-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. 5 medali mistrzostw świata!
5 medali mistrzostw świata!
Vidia film tekst

Czesław Roszczak uczestniczył w Mistrzostwach Świata Masters w Lekkiej Atletyce w Tampere. Nasz sportowiec stanął na fińskim podium aż pięć razy!

Do rywalizacji przystąpiło ponad pięć tysięcy zawodników. Wśród nich znalazła się reprezentacja naszego kraju, licząca ponad osiemdziesięcioro lekkoatletów. Do Finlandii wyruszył też Czesław Roszczak, mieszkaniec Łagiewnik (gm. Kobylin), reprezentujący UKS Olimpijczyk Pogorzela. Wystartował on w siedmiu konkurencjach, zdobywając pięć medal! W trzech kategoriach sportowiec uczestniczył, zmagając się z kontuzją, jakiej doznał podczas trójskoku.
Czesław Roszczak wywalczył trzy srebrne medale: w pchnięciu kulą (11,90 m), w rzucie dyskiem (31,04 m) oraz pięcioboju rzutowym (4342 punkty). Ponadto dwukrotnie stanął na najniższym stopniu podium: w trójskoku (7,75 m) i w rzucie młotem (35,60 m). Lekkoatleta uplasował się też na czwartym miejscu w rzucie oszczepem (27,60 m), a także zajął piątą lokatę w rzucie ciężarkiem (15,58 m).
Sukces w Finlandii pozwolił Cz. Roszczakowi znaleźć się na czele historycznej listy Polskiego Związku Masters dotyczącej zdobywców medali na mistrzostwach Europy i świata. Łagiewniczanin ma na swoim koncie 52 krążki, czyli o dwa więcej niż znajdujący się tuż za nim Andrzej Piączkowski. Roszczak prowadzi też w rankingu Mastersa 2022 roku. Zgromadził w swojej puli 58 oczek, co daje mu 16-punktową przewagę nad drugim zawodnikiem – Jakubem Adamczykiem.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
ZAKOCHANY W DREWNIE
EDI
JARANET A
TK DACHY
IGLOO
JARANET b
Jarmużek
Zajączek
Eltom-bud
MATYLA
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA