Sport

Kolejny sukces Czesława Roszczaka

2024-04-25
20 kwietnia w czeskim mieście Kolin odbyły się zawody w pięcioboju rzutowym. Do rywalizacji w kategorii Masters stanęło 12 zawodników w różnym wieku. Najstarszym uczestnikiem zmagań był łagiewniczanin Czesław Roszczak, który zdobył srebrny medal.
Inauguracja sezonu rowerowego

2024-04-25 / Sport
14 kwietnia, przed południem, z parkingu przy Gminnym Ośrodku Sportu, setka entuzjastów rowerowych wyruszyła w trasę po malowniczych drogach gminy Koźmin Wlkp. i okolic, aby oficjalnie otworzyć sezon rowerowy w Koźminie Wielkopolskim. Trasa liczyła prawie 50 kilometrów.
Dołącz do drużyny!

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa w Krotoszynie trenują na dworze! Dołącz do drużyny i zagraj w piłkę nożną z rówieśnikami na świeżym powietrzu.
Trener Piasta z licencją

2024-04-23
Dominik Snela, trener Piasta Kobylin, ukończył niedawno kurs trenerski, zdobywając licencję UEFA B.
Zabrakło tylko kropki nad i

2024-04-21
W niedzielę Astra Krotoszyn podejmowała umiejscowioną znacznie niżej w tabeli Rawię Rawicz. Po strzałach naszej drużyny futbolówka obijała słupki, poprzeczkę i szybowała centymetry ponad bramką, ale za nic nie chciała trafić do siatki. Ostatecznie, mimo przewagi gospodarzy, padł bezbramkowy remis.
Monika Jadczak z medalem

2024-04-19
13 kwietnia w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach, w gminie Czerwonak, odbyła się pierwsza edycja zawodów Audi Franowo Cave Triathlon. Krotoszynianka, Monika Jadczak, wywiozła z nich brązowy krążek.
Rywalizacja z klasą

2024-04-18
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Krotoszynie 17 kwietnia zorganizował III edycję Międzyklasowego Turnieju Piłki Nożnej ZSTO.
Ambitne plany szkolenia biegaczy

2024-04-17
Szymon Winiarski, który od kilku lat specjalizuje się w biegach na średnim i długim dystansie, został oficjalnie instruktorem lekkiej atletyki. Ukończenie kursu trenerskiego ma otworzyć furtkę do szkolenia nowych pokoleń krotoszyńskich biegaczy.
Stawali na podium trzykrotnie

2024-04-16
Julia Bielawna i Nicolas Jędrzejak 13 kwietnia reprezentowali barwy KS Krotosz na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica. Ze zmagań w Świebodzicach wrócili z trzema brązowymi krążkami.
Trzy gole, trzy punkty

2024-04-14
W sobotnim starciu Astra Krotoszyn podejmowała uplasowaną na trzecim miejscu Krobiankę Krobia. Ligowa pozycja rywali nie przestraszyła naszej drużyny, która już w pierwszej połowie trafiała trzykrotnie i nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa.
Cztery medale z Mediolanu

2024-04-13
Mikołaj Ratayczyk, przedstawiciel klubu Checkmat Krotoszyn, pod koniec marca brał udział w międzynarodowym turnieju Milan Open IBJJF. Dzięki świetnej postawie wywalczył cztery krążki, w tym jeden złoty.
Zawodnik zdunowskiego klubu podbił Wągrowiec

2024-04-12
6 kwietnia Jehor Naumenko, reprezentant Polish Ninja Team, stoczył walkę bokserską w kat. do 75 kg podczas trzeciej edycji gali AMAG Fight Night w Wągrowcu. Starcie było debiutanckim pojedynkiem w klatce dla Jehora, ale poradził sobie świetnie, rozbijając przeciwnika – Roberta Siemanowskiego.
Pasjonujące zawody darta w Krotoszynie

2024-04-11 / Sport
5 i 6 kwietnia w restauracji Leśniczówka w Krotoszynie odbywały się zawody Pucharu Polski w Darcie oraz VIII otwartych Mistrzostwach Krotoszyna o Puchar Burmistrza.
Poświąteczna gonitwa za zającem

2024-04-09 / Sport
W sobotę, 6 kwietnia, odbyła się druga edycja Nocnej Pogoni za Zającem. Głównym organizatorem imprezy był prezes stowarzyszenia Runaway – Krzysztof Zmysłowski. Współorganizowania podjęli się zaś Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik w Krotoszynie oraz gmina Krotoszyn.
Pechowa kontuzja Radka Barana

2024-04-09
W dniach 5-7 kwietnia w Baku odbył się Europejski Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Barwy kraju i krotoszyńskiego Ceramika reprezentował Radosław Baran. Spisywał się świetnie, ale z walki o bilet do stolicy Francji wykluczyła go kontuzja.
Ambitna walka z liderem

2024-04-08
Astra Krotoszyn w niedzielę udała się na ligowe starcie do Śremu, aby zmierzyć się z tamtejszą Wartą. Nasza drużyna podjęła równą walkę z gospodarzami, ale ostatecznie uległa 0:1.