Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
Padewscy PRACA
PADEWSCY

Aktualności

Wielkie święto rodzinne przy Chacie na Rozdrożu!

Wielkie święto rodzinne przy Chacie na Rozdrożu!

2024-06-25 / Kultura
W dniach 22-23 czerwca mieszkańcy Rozdrażewa i okolic mieli okazję uczestniczyć w Dniach Gminy Rozdrażew. Impreza odbyła się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rozdrażewie, przy Chacie na Rozdrożu. Organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji, który zadowolił zarówno młodszych, jak i starszych uczestników.
Złamali szyfr Enigmy

Złamali szyfr Enigmy

2024-06-25 / Edukacja
W mijającym roku szkolnym uczniowie klas 5a i 5b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym projekcie edukacyjnym, który połączył matematykę, język angielski i historię w jedno fascynujące doświadczenie.
Uhonorowali patrona rodzin

Uhonorowali patrona rodzin

2024-06-24 / Edukacja
19 czerwca w sali reprezentacyjnej Urzędu Miejskiego w Krotoszynie odbyło się wręczenie nagród laureatom VII Powiatowego Konkursu im. bł. biskupa Michała Kozala. Konkurs ten wpisuje się w obchody Patrona Miasta i Gminy Krotoszyn.
Podsumowali projekt Erasmus +

Podsumowali projekt Erasmus +

2024-06-24 / Edukacja
„Cel podróży to nie miejsce do którego zmierzasz a nowa perspektywa z jaką patrzysz na świat” tymi słowami Henrego Milera rozpoczęto w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wielkopolskim podsumowanie udziału placówki w Projekcie ERASMUS +.
Szkoła uczestniczyła w siedmiu mobilnościach, ostatnią z nich był wyjazd 30 uczniów i 4 nauczycieli do Neapolu we Włoszech.
Niebezpieczny front burzowy nad powiatem

Niebezpieczny front burzowy nad powiatem

2024-06-24
W nocy z 21 na 22 czerwca zgodnie z wydanymi ostrzeżeniami meteorologicznymi, nad powiatem krotoszyńskim przeszedł groźny front atmosferyczny. Żywioł przewracał drzewa, łamał gałęzie, uszkadzał budynki, a ulewny deszcz zalewał posesje, powodując znaczne szkody.
Niezwykłe zakończenie roku szkolnego

Niezwykłe zakończenie roku szkolnego

2024-06-24 / Edukacja
Dzień 21 czerwca na stałe zapisał się w historii Szkoły Podstawowej w Kobiernie jako dzień pełen radości dla uczniów, nauczycieli oraz całej lokalnej społeczności.
Radość, integracja i wspólne świętowanie

Radość, integracja i wspólne świętowanie

2024-06-23
15 czerwca Borzęciczki tętniły życiem i radością dzięki festynowi Szkolno-Strażacko-Parafialnemu, który przyciągnął licznych uczestników z całej okolicy. Organizatorzy zadbali o moc atrakcji, które zapewniły niezapomniane wrażenia wszystkim obecnym.
Emeryci zwiedzili Bydgoszcz

Emeryci zwiedzili Bydgoszcz

2024-06-22
W pierwszej połowie członkowie Klubu Emerytów i Rencistów z Sulmierzyc wyruszyli na jednodniową wycieczkę do malowniczej Bydgoszczy. Wyjazd obfitował w atrakcje, które dostarczyły uczestnikom nie tylko wrażeń estetycznych, ale również kulinarnych.
Zapalenie przyzębia – jak można sobie z nim poradzić?

Zapalenie przyzębia – jak można sobie z nim poradzić?

2024-06-22
Zęby i dziąsła niemal przez cały czas są narażone na działanie wielu niekorzystnych czynników. Sporym zagrożeniem są przede wszystkim bakterie, które odpowiadają za rozwój wielu chorób, począwszy od próchnicy, przez zapalenie przyzębia – szerszej znane jako paradontoza bądź przyzębica. Obecnie szacuje się, że na paradontozę cierpi około 70% wszystkich dorosłych Polaków i Polek. To choroba, której nie należy lekceważyć; ignorowanie objawów może bowiem doprowadzić nawet do wypadnięcia zębów! Niestety, społeczeństwo wciąż nie jest odpowiednio edukowane w aspekcie paradontozy, jej przyczyn oraz najczęstszych objawów. Tymczasem zauważenie niepokojących sygnałów jakie daje organizm oraz szybka reakcja są w stanie zapobiec tragicznym skutkom zaostrzenia się choroby. Postanowiliśmy przytoczyć najważniejsze informacje na temat przyzębicy. Już dziś dowiedz się więcej na ten temat i naucz się ją rozpoznawać.
Ćwiczenia nad wodą

Ćwiczenia nad wodą

2024-06-21
Wakacje to czas, kiedy wielu z nas szuka ochłody i wypoczynku nad wodą. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu, krotoszyńscy strażacy przeprowadzili cykl ćwiczeń na jeziorze Odrzykowskim, skupiając się na ratownictwie wodnym.
Super Silver

Super Silver

2024-06-21 / Kultura
14 czerwca w sali Nowa Kinova na zaproszenie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, odbyło się spotkanie z Asią Dyrkacz, którą mogliśmy zobaczyć w piątej edycji telewizyjnego programu "Sanatorium miłości". To osoba pełna pozytywnej energii, która ma wiele marzeń i niezwykłą urodę.
Kamil zawalczył o siebie

Kamil zawalczył o siebie

2024-06-21 / Zdrowie
Otyłość to problem, który dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym świecie. Nie tylko wpływa negatywnie na zdrowie fizyczne, powodując ból i dyskomfort, ale również na psychikę, odbierając pewność siebie i radość z życia. Dla wielu osób walka z nadwagą to długotrwały proces, pełen wyzwań i wyrzeczeń. Dziś przedstawiamy historię Kamila, który zmierzył się z tym problemem i podjął heroiczną walkę o swoje zdrowie i lepsze życie.
Markowe ubrania w centrum zainteresowań konsumentów!

Markowe ubrania w centrum zainteresowań konsumentów!

2024-06-21
Współcześnie moda odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu wielu osób, nie tylko pod kątem wygody – lecz również stylu oraz osobowości. Oferta większości nowoczesnych producentów wzbudza zachwyt, a uniwersalność niektórych kolekcji świetnie dopasowuje się w gusta zarówno mężczyzn, jak i kobiet zainteresowanych bogatym światem mody. Jednak co takiego kryje się w markowej odzieży, że z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród konsumentów? Postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości i wytłumaczyć fenomen oryginalnych marek!
Odszkodowanie i kancelaria odszkodowawcza

Odszkodowanie i kancelaria odszkodowawcza

2024-06-20 / Bez kategorii
Jak już sama nazwa wskazuje, odszkodowanie powypadkowe należy się osobie poszkodowanej w wypadkach o różnym charakterze. Sama procedura przyznania tego typu środków należy jednak do bardzo skomplikowanych. W większości przypadków rzetelnie obliczone świadczenie wymaga od poszkodowanego współpracy z doświadczoną kancelarią odszkodowawczą. Dlaczego będzie to tak istotne oraz czy nawiązywanie kontaktu z takimi specjalistami jest już obowiązkową czynnością? Znajdź odpowiedzi na tego typu pytania w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!
Radość i edukacja na świeżym powietrzu

Radość i edukacja na świeżym powietrzu

2024-06-20
9 czerwca odbył się wyjątkowy Dzień Dziecka z "Grobelką" w Kobylinie. Wydarzenie pełne zabawy, uśmiechów i cennych lekcji przyciągnęło licznych mieszkańców, a na szczególną uwagę zasługiwało stoisko Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kobylinie.
Festyn Rodzinny Akademii Piłkarskiej PYRLANDIA

Festyn Rodzinny Akademii Piłkarskiej PYRLANDIA

2024-06-20 / Sport
W piątek, 14 czerwca odbył się festyn rodzinny Akademii Piłkarskiej PYRLANDIA, która działa w Kobiernie i Rozdrażewie. Na dzieci i rodziców czekał pyszny grill, a impreza miała styl turniejowy, co oznaczało niekończące się mecze piłkarskie!


YouTube

Archiwum
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
BGP 2023