Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Robert Baran wicemistrzem Europy!

2020-02-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Robert Baran wicemistrzem Europy!
Robert Baran wicemistrzem Europy!
Media sort baner w tekstach

Robert Baran, zawodnik LKS Ceramik Krotoszyn, zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy Seniorek i Seniorów w Zapasach, które odbyły się w Rzymie. W niedzielnym finale kategorii 125 kg nasz zapaśnik przegrał z Geno Petriaszwilim z Gruzji.

 

Do konfrontacji o złoto Robert Baran dotarł w imponującym stylu. W 1/8 finału pokonał aż 11:0 Austriaka Johannesa Ludeschera, a w kolejnej rundzie wygrał 12:2 z Jamaladdinem Magomedovem z Azerbejdżanu.

W półfinale krotoszynianin nie dał szans Lewanowi Berianidze z Armenii. Na początku tego pojedynku Polak otrzymał punkt za pasywność rywala, potem wykonał sprowadzenie za dwa punkty, a następnie dwa wózki i po pierwszej odsłonie prowadził już 7:0. Berianidze nie mógł znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego Barana i ostatecznie przegrał 0:9.

W finale Geno Petriaszwili od razu po rozpoczęciu walki zdobył punkt. Po 90 sekundach prowadził już 7:0. Gruzin jeszcze w pierwszej odsłonie pojedynku dołożył kolejne cztery punkty i finał zakończył się przed upływem trzech minut. Krotoszyński zapaśnik został zatem wicemistrzem Europy.

Z kolei Radosław Baran w kategorii 97 kg dotarł do ćwierćfinału, w którym uległ 1:5 Albertowi Saritovowi z Rumunii. W repasażu Radek nie dał rady Abrahamowi Conyedo Ruano, reprezentującemu Włochy, przegrywając 2:8.

(ANKA)

FOT. Polski Związek Zapaśniczy

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek