Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Wojno
CZWOJDA

9 milionów dla krotoszyńskiego szpitala

2021-04-02
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. 9 milionów dla krotoszyńskiego...
9 milionów dla krotoszyńskiego szpitala
Zuziak tekst

31 marca ogłoszono wyniki drugiego naboru wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jak się okazało, Szpital Powiatowy w Krotoszynie otrzyma 9 milionów złotych.

 

Wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Nasz powiat wnioskował o kwotę 15 mln zł, a ostatecznie krotoszyńskiemu szpitalowi przyznano 9 mln zł.

Środki te pomogą w dalszej modernizacji SPZOZ w Krotoszynie. Wśród zaplanowanych zadań są m.in. adaptacja budynku na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Zakładu Opieki Paliatywnej, dostosowanie lądowiska, oddziałów szpitalnych i diagnostyki obrazowej w starej części obiektu wraz z doposażeniem, modernizacja systemu grzewczego i oświetlenia czy montaż instalacji fotowoltaicznej.

– (…) Bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców to absolutny priorytet dla lokalnych działaczy z Prawa i Sprawiedliwości. Służba zdrowia nie ma barw politycznych, szczególnie w dzisiejszych czasach z rangi priorytetu przeszła do rangi historycznego zobowiązania wobec Polaków. W pełni zgadzamy się, że należy ją wzmacniać w każdym aspekcie jej funkcjonowania. Dzięki rekomendacjom nasz szpital znalazł się na liście dofinansowania. (…) Wierzymy, że będzie to bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Bez sprawnie funkcjonującego szpitala nie ma mowy o poczuciu bezpieczeństwa, które każda władza lokalna wspólnie z rządową ma obowiązek zapewnić mieszkańcom. Mamy ogromną nadzieję, że konsekwentnie zmierzamy do finalizacji projektu rozbudowy i życzymy sobie szczęśliwego jej zakończenia – napisano na profilu facebookowym krotoszyńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

(ANKA)

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
CZWOJDA
KIKICARCARE
MATYLA
ZSP2
Maśniak
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud