Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Agnieszka Nowak wicemistrzynią Polski

2017-10-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Agnieszka Nowak wicemistrzynią Polski
Agnieszka Nowak wicemistrzynią Polski
Finestra

Znakomicie spisała się Agnieszka Nowak na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w Sosnowcu. Policjantka z Krotoszyna wywalczyła srebrny medal w kategorii juniorek (do 23 lat).

 

Stowarzyszenie Atletyki Ciężkiej Ursus Krotoszyn wystawiło do rywalizacji czworo zawodników. Najlepiej powiodło się jedynej kobiecie w tym gronie. Agnieszka Nowak osiągnęła 85 kg w przysiadzie, 60 kg (rekord życiowy) w wyciskaniu oraz 110 kg (rekord życiowy) w martwym ciągu. Rezultat 255 kg dał jej srebrny medal w grupie juniorek w kat. 52 kg. Warto podkreślić, że 60 kg w wyciskaniu to wynik gorszy od aktualnego rekordu Polski o zaledwie 3 kg.

Duże możliwości pokazał w Sosnowcu Andrzej Rusek. W kategorii juniorów powyżej 105 kg trenujący od miesiąca trójboista zaliczył same rekordy życiowe. Przysiadł 200 kg, wycisnął 105 kg, a w martwym ciągu podniósł 215 kg. Wspomniane wyniki nie zagwarantowały mu czołowej lokaty, lecz pokazały ogromny potencjał 17-letniego debiutanta.

Dobry start i kolejne przetarcie w zawodach najwyższej rangi ma za sobą Grzegorz Dymarski. W grupie seniorów ważących 105 kg przysiadł 205 kg, wycisnął 140 kg i podniósł 242,5 kg w martwym ciągu.

Po sześciu latach przerwy do kategorii 93 kg wrócił Szczepan Zimmermann. – Z kilku powodów nie udało mi się uzyskać zadowalającej formy, a mimo to zdołałem zrealizować to, co wypracowałem na treningach – mówi krotoszyński trójboista. – Osiągnąłem 250 kg w przysiadzie, 157,5 kg w wyciskaniu oraz 270 kg w martwym ciągu i ostatecznie zająłem siódmą pozycję. Wcześniej takie wyniki dałyby mi miejsce na podium, dlatego warto zwrócić uwagę na wysoki poziom zawodów. Gratuluję rywalom osiągniętych rezultatów, a trenerowi Romanowi Szymkowiakowi oraz dziewczynie Agnieszce Nowak dziękuję za wsparcie podczas moich startów – podsumowuje Zimmermann.

(GRZELO)

YouTube

Oring
Pałac w Orli
Intermarche
energy sped
Zuziak
Jumbonet
Archiwum
Lombard Smok
Maśniak
Get Free
Zajączek
Active Zone
Kostka
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek