Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY

Agro Integracja z wizytą w Danii

2023-01-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Agro Integracja z wizytą...
Agro Integracja z wizytą w Danii
Chatka

Na przełomie listopada i grudnia minionego roku firma Agro Integracja zorganizowała wyjazd na targi AGROMEK w Danii. W grupie uczestników znalazł się m.in. reprezentant Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

W trakcie targów organizowano liczne spotkania z przedstawicielami Ambasady Danii w Polsce. Goście z Polski zwiedzali również biogazownie, z których słynie Dania.

Ponadto uczestniczyli w konferencji na temat roli biogazu i biometanu w dekarbonizacji w rolnictwie. Celem było dzielenie się know-how i zbadanie możliwości zwiększenia produkcji biomasy i biogazu oraz zrównoważonych rozwiązań energetycznych w Europie Środkowej i Wschodniej. To kluczowy czynnik napędzający produkcję energii z biogazu, który wspiera drogę do suwerenności energetycznej i niezależności od importowanych paliw kopalnych.

Potrzebna jest ściślejsza współpraca dwustronna między partnerami z Danii i Polski, takimi jak choćby Agro Integracja, aby zbadać i znaleźć nowe możliwości produkcji większej ilości biogazu. Konferencja obfitowała w dyskusje odzwierciedlające duże zainteresowanie produkcją biogazu.

W dalszej kolejności przedstawiciele naszego kraju udali się na targi AGROMEK i tradycyjny duński festiwal żniw z rolnikami i międzynarodowymi partnerami z sektora rolnego. Koncentrowali się na duńskich rozwiązaniach w zakresie biogazu, zrównoważonej produkcji trzody chlewnej i hodowli – od pola do stołu. Zainteresowali się także ruchem spółdzielczym, tzw. modelem duńskim, obejmującym rolnictwo od pola do stołu. Hans Roust Thysen, dyrektor ds. klimatu w SEGES Innovation Center for Climate & Sustainability zapewnił wgląd w badania stosowane i ich korzyści dla rolników, natomiast René Lyngsøe, Key Account Manager z DanBred, przedstawił prezentację na temat przyszłego stada hodowlanego w zrównoważonej produkcji trzody chlewnej. Z kolei Morten Gregaard, Export Manager z DanVit A/S podzielił się swoją rozległą wiedzą na temat optymalizacji mieszanki paszowej, by pasowała do konkretnych warunków hodowli.

Przedstawiciele polskiej delegacji zgodnie podkreślali, iż wizyta w Danii była niezwykle interesująca i stanowiła bardzo cenne doświadczenie.

(ANKA) 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =

YouTube

Archiwum
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
BHP RABENDA
Dietetyk Kaźmierczak
Motosdodoła
IMPULS ZDUNY
Jarmużek
EDI
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
DAP TRANS
MATYLA
TK DACHY