Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Ambitne plany inwestycyjne

2021-01-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Ambitne plany inwestycyjne
Ambitne plany inwestycyjne
Finestra

Na grudniowej sesji Rada Miejska w Koźminie Wlkp. uchwaliła budżet na rok 2021. Zaplanowano realizację wielu zadań inwestycyjnych.

 

Dochody koźmińskiego budżetu na ten rok przewidziano na kwotę 67 774 773 złotych, z kolei wydatki zaplanowano na poziomie 73 959 10 zł. Tak więc deficyt wyniesie 6 184 327 zł i zostanie sfinansowany przychodami z zaciągniętych pożyczek i kredytów oraz z nadwyżki z ubiegłych lat.

Tegoroczny budżet gminy Koźmin Wlkp. zakłada zrealizowanie wielu inwestycji. W planach są m.in. przebudowa internatu przy ul. Boreckiej na obiekt administracji publicznej, rozbudowa budynku biurowego przy ul. Floriańskiej, budowa kanalizacji przy ul. Klasztornej, budowa drogi w Józefowie, przebudowa szatni i sanitariatów na basenie kąpielowym i zakup kiosku-kasy, przebudowa ulic Floriańska, Plebanka i Pomnikowa, renowacja elewacji i pokrycia dachowego budynku urzędu, budowa ul. Towarowej, budowa kanalizacji na ul. Leśnej w Starej Obrze, rewitalizacja parku Powstańców Wielkopolskich, budowa placu zabaw oraz obiektu lekkoatletycznego oraz modernizacja kompleksu sportowego. Ponadto przewidziane są pierwszy etap przebudowy ul. Czypickiego i drugi etap modernizacji drogi na odcinku Dębówiec-Wyrębin.

Uchwałę budżetową przyjęto większością głosów, przy zaledwie jednym głosie wstrzymującym się.

(LENA)

FOT. AFUMIG

YouTube

Oring
Pałac w Orli
Intermarche
Zuziak
Jumbonet
Archiwum
Lombard Smok
Maśniak
Get Free
Zajączek
Eltom-bud
Jarmużek