Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Aktualności Milicz

Petycja uznana za bezzasadną

Petycja uznana za bezzasadną

2021-09-24 / Samorząd
Na wrześniowej sesji Rady Gminy Krośnice jednogłośnie odrzucona została petycja złożona przez Wspólnotę Mieszkaniową nr 2. Pismo dotyczyło udzielania dofinansowania do wymiany źródeł ciepła w ramach programu „Czyste powietrze”. Radni uznali wniosek za bezzasadny.
W ciąży nie piję alkoholu!

W ciąży nie piję alkoholu!

2021-09-24 / Nasz Patronat
Jak już informowaliśmy, 9 września o godz. 9.09, z okazji Światowego Dnia FAS (alkoholowy zespół płodowy), gmina Milicz dołączyła do corocznej kampanii społecznej FASOFF. Z tej okazji ogłoszono konkurs, którego zwyciężczynią została Angelika Augustyniak.
Rowerzyści nocą

Rowerzyści nocą

2021-09-24
Miliccy cykliści ponownie zebrali się po zmroku, by wspólnie przemierzać gminne ścieżki i leśne dukty. Na II Nocny Rowerowy Rajd po Dolinie Baryczy wyruszyli w sobotę, 18 września, o godzinie 21.00.
Uczniowie mają problem z dojazdami do szkół

Uczniowie mają problem z dojazdami do szkół

2021-09-23 / Samorząd
Podczas niedawnej sesji Rady Gminy Krośnice wójt Andrzej Biały poruszył problem braku transportu młodzieży do szkół ponadpodstawowych. Jak przyznał, w tej kwestii prowadzone są rozmowy z potencjalnymi przewoźnikami.
Ryby na wagę złota

Ryby na wagę złota

2021-09-23
Gospodarstwo Rybackie Kaszowo po raz kolejny w trzecią niedzielę września skupiło pasjonatów zmagań z „grubymi” rybami. Wędkarze spędzili kilka godzin na łonie natury, starając się złowić jak najwięcej i jak najcięższych okazów.
Na podwójnym gazie

Na podwójnym gazie

2021-09-23 / Na sygnale
Miliccy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który - lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia - kierował samochodem osobowym pod wpływem alkoholu.
Pożar w piekarni

Pożar w piekarni

2021-09-22 / Na sygnale
21 września na terenie piekarni w Cieszkowie wybuchł pożar. Spaliła się część hali produkcyjnej. Na szczęście nikomu z pracowników nic poważnego się nie stało. W celu ustalenia przyczyn pożaru dochodzenie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Miliczu.
Zakład Usług Komunalnych do likwidacji

Zakład Usług Komunalnych do likwidacji

2021-09-22
13 września na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Miliczu przyjęto uchwałę w sprawie likwidacji Zakładu Usług Komunalnych. Oznaczać to będzie przejęcie podmiotu przez spółkę PGK „Dolina Baryczy”. Część radnych miała wiele pytań i wątpliwości odnośnie takiej decyzji.
Wiedza ratująca życie

Wiedza ratująca życie

2021-09-22 / Zdrowie
18 września krośnicki żłobek „Słoneczko” zorganizował szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs prowadzili wykwalifikowani ratownicy z Oleśnicy, przekazując cenne wskazówki rodzicom i personelowi placówki.
Z powiatem krotoszyńskim wiele nas łączy

Z powiatem krotoszyńskim wiele nas łączy

2021-09-22
Z Ignacym Miecznikowskim, wójtem gminy Cieszków, o szerokiej współpracy dwóch powiatów, milickiego i krotoszyńskiego, rozmawiał Michał Kobuszyński.
W ogrodzie pełnym pięknych roślin

W ogrodzie pełnym pięknych roślin

2021-09-22 / Edukacja
Uczniowie klas IIa i IIb Technikum Leśnego w Miliczu wzięli udział w zajęciach przyrodniczych w Ogrodzie Botanicznym i Muzeum Przyrodniczym we Wrocławiu. Zapoznali się tam z kolekcją, na którą składa się ponad 11 500 gatunków i odmian roślin gruntowych.
Otwarcie skweru Praw Kobiet

Otwarcie skweru Praw Kobiet

2021-09-21
W niedzielę w Miliczu odbyło się oficjalne otwarcie miejsca, któremu nadano miano skwer Praw Kobiet. Ma on nawiązywać do strajków kobiet, które jakiś czas temu przetoczyły się przez nas kraj. Organizowano je również w Miliczu.
Opowiadanie o historii z humorem

Opowiadanie o historii z humorem

2021-09-21 / Kultura
Uczniowie klas piątych cieszkowskiej szkoły podstawowej spotkali się z niebanalnym człowiekiem. W ramach cyklu „Walizka pełna książek” w miejscowej bibliotece gościł pisarz i rysownik - Paweł Wakuła.
ZWROTY PROWIZJI BANKOWYCH. Co warto wiedzieć?

ZWROTY PROWIZJI BANKOWYCH. Co warto wiedzieć?

2021-09-21 / Aktualności Milicz
Temat zwrotów prowizji wyjaśniamy z Martą Laską z AJ Finanse w Ostrowie Wlkp.
Powrót do przeszłości

Powrót do przeszłości

2021-09-21 / Edukacja
13 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu wybrali się na XXVI Festyn Archeologiczny „Powrót do przeszłości” w Biskupinie. Była to świetna okazja, by młodzież mogła bliżej poznać długą i bogatą historię Polski.
Sybiracy zostali upamiętnieni

Sybiracy zostali upamiętnieni

2021-09-20
17 września przy alei Spacerowej w Miliczu miało miejsce uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika Sybiraków. Przedstawiciele samorządu, stowarzyszeń i szkół, przy asyście wojskowej i pocztów sztandarowych, upamiętnili tragiczny los Polaków wywiezionych na Sybir w wyniku agresji Związku Sowieckiego 17 września 1939 roku.


YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud