Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

AST znów wśród najlepszych!

2020-09-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. AST znów wśród najlepszych!
AST znów wśród najlepszych!
PERŁA ORLA

Niedawno pięć drużyn znanych z rozrywek krotoszyńskiej Playareny wzięło udział w eliminacjach Mistrzostw Polski Szóstek, które odbyły się we Wrocławiu. Najlepiej poradziła sobie ekipa A Seree Tee.

 

Rozgrywki toczyły się przez dwa dni. Do walki przystąpiło blisko sto zespołów. Nasz powiat reprezentowały drużyny A Seree Tee, Pancom Zduny, Igloo, Albatrosy Team i Creative Team.

Albatrosy i Creative Team rywalizowały w sobotę. Niestety, pierwszy z wymienionych przegrał wszystkie mecze grupowe. Z kolei dla Creative Team był to debiut w eliminacjach. W dwóch meczach, po zaciętej walce, krotoszynianie musieli uznać wyższość rywali. Ostatnie spotkanie – z FC78 Wrocław – trzymało w napięciu do samego końca. Ostatecznie Creative Team wygrał 7:6 dzięki 17-letniemu Jakubowi Golińskiemu, który strzelił wszystkie gole dla swojej drużyny.

Następnego dnia do zmagań przystąpiły trzy pozostałe zespoły z naszego terenu. Dla Igloo nie był to szczęśliwy dzień, gdyż ekipa ta przegrała wszystkie mecze grupowe, kończąc udział w imprezie z fatalnym bilansem bramkowym. Pancom Zduny rozpoczął rozgrywki od remisu, a potem zanotował dwie porażki.

Zdecydowanie lepiej powiodło się drużynie A Seree Tee, która w grupie odniosła komplet zwycięstw. W pierwszej rundzie fazy pucharowej krotoszynianie pokonali 4:1 Komorowski Mewy Pruszków. Mecz o wszystko z Barist Toruń był dla AST najtrudniejszy i najdłuższy. Zwycięzcę wyłoniła dopiero tzw. turbo dogrywka, w której o wygranej decydowała jedna złota bramka. Krotoszyński team zawdzięcza ją Kamilowi Kucharskiemu, który wywalczył rzut karny. Dzięki temu zespół AST po raz kolejny znalazł się w gronie 16 najlepszych drużyn w Polsce. Z kolei K. Kucharski został uznany za najlepszego zawodnika turnieju.

– Kierujemy szczególne podziękowania w stronę Urzędu Miejskiego w Krotoszynie za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na eliminacje mistrzostw Polski – powiedział Dominik Góral, jeden z ambasadorów krotoszyńskiej Playareny.

(LENA)

FOT. Dominik Góral/playrena.pl

YouTube

Archiwum
BGP
LAGUNA
VENUS PIZZERIA
COT
PROFAL
Eltom-bud
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
Zuziak
IMPULS ZDUNY
OLD-BRICK.PL
Oring
Zajączek
Linkiewicz
Jumbonet
Jarmużek
KLIMA-PARTNER