Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Wojno
CZWOJDA

Astra poległa w Pleszewie

2021-03-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Astra poległa w Pleszewie
Astra poległa w Pleszewie
DAF-MAL

W XIX kolejce V ligi Astra Krotoszyn zmierzyła się na wyjeździe ze Stalą Pleszew. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla gospodarzy.

 

W pierwszej fazie konfrontacji gospodarze przeważali, ale to krotoszynianie wyszli na prowadzenie. Wynik w 33. minucie gry otworzył Łukasz Budziak, który doskonale wykorzystał dośrodkowanie Adama Staszewskiego. Kilka minut później miejscowi wyrównali za sprawą Tomasza Zawady. Na przerwę piłkarze schodzili więc przy rezultacie remisowym.

Po zmianie stron pleszewianie jeszcze bardziej się ożywili. W 60. minucie T. Zawada ograł w polu karnym Szymona Juszczaka, a ten – próbując ratować sytuację – dopuścił się faulu. Arbiter podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Dawid Krzyżaniak.

Wynik meczu ustalił jego bohater – T. Zawada, trafiając do siatki uderzeniem z rzutu wolnego. Gospodarze mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale brakowało skuteczności. Kilkoma dobrymi interwencjami popisał się też Szymon Maj, który tym samym zrehabilitował się za błąd, jaki popełnił przy trzecim golu dla Stali.

(LENA)

STAL PLESZEW – ASTRA KROTOSZYN 3:1 (1:1)

0:1 – Łukasz Budziak (33)

1:1 – Tomasz Zawada (42)

2:1 – Dawid Krzyżaniak (60′ karny)

3:1 – Tomasz Zawada (77)

ASTRA: Maj – Nasalski, Jankowski, Staszewski (80′ Rebelka), Budziak, Błażejczak (68′ Ishchuk), Juszczak (60′ Łuczak), Reyer, Czołnik (60′ Brink), Ziemiański (75′ Praczyk), Pauter (82′ Skrzypniak)

 

FOT. jardersport.pl

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
CZWOJDA
KIKICARCARE
MATYLA
ZSP2
Maśniak
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud