Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Astra rozstała się z trenerem Wewiórem

2020-06-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Astra rozstała się z...
Astra rozstała się z trenerem Wewiórem
Zuziak tekst

Krzysztof Wewiór trenował seniorską drużynę krotoszyńskiej Astry od 2018 roku. Teraz jednak podjął decyzję o zakończeniu współpracy z klubem. Astra szuka więc nowego szkoleniowca.

 

K. Wewiór prowadził drużynę seniorów przez dwa lata. Warto wspomnieć, że przybył do Krotoszyna już w 1996 roku, kiedy Astra awansowała do III ligi. Był jej piłkarzem przez trzy sezony. Ponownie przywdział barwy klubowe w rundzie wiosennej sezonu 2003/2004. W czasie drugiej, trwającej półtora roku przygody z krotoszyńskim klubem był nawet grającym trenerem. Jego piłkarskie doświadczenie jest bardzo bogate.

Jako szkoleniowiec oprócz Astry Krotoszyn prowadził Centrę Ostrów Wlkp., LKS Gołuchów, KKS Kalisz i Odolanovię Odolanów. Posiada uprawnienia UEFA A, a zatem może pracować z drużynami III-ligowymi.

Niespodziewanie krotoszyński klub poinformował o zakończeniu współpracy z K. Wewiórem. – To była wspólna decyzja trenera i zarządu klubu. Będziemy teraz szukać nowego szkoleniowca. Wiadomo jednak, że nasze środki na ten cel zostały ograniczone przez pandemię, ale mamy nadzieję, że się uda znaleźć odpowiednią osobę na to miejsce na rundę jesienną, o ile zostanie rozegrana. Chciałbym bardzo podziękować Krzysztofowi Wewiórowi za te lata współpracy i za to, czego dokonał z drużyną. Niestety, tak już czasem jest, że trzeba się rozstać. Ale rozstajemy się w dobrych stosunkach – skomentował Mariusz Ratajczak, prezes Astry.

(LENA)

FOT. Astra Krotoszyn

YouTube

Pałac w Orli
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Zajączek
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek