Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Rywalizowali o miano Budowlańca Roku 2019

2019-09-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Rywalizowali o miano Budowlańca...
Rywalizowali o miano Budowlańca Roku 2019
Finestra reklama w artykule

Już po raz czwarty w Centrum Budowlanym BANASZAK zorganizowano Dzień Budowlańca, w którym fachowcy mogli rywalizować o tytuł Budowlańca Roku Ziemi Krotoszyńskiej. Producenci materiałów budowlanych prezentowali też najnowsze rozwiązania w branży.

 

Jak podkreślali organizatorzy, konkurencje w zawodach o miano Budowlańca Roku Ziemi Krotoszyńskiej trzeba traktować z przymrużeniem oka. – Chodzi nam przede wszystkim o dobrą zabawę, dlatego co roku proponujemy humorystyczne konkurencje, w których fachowcy mogą wykazać się szybkością, zręcznością, siłą i cierpliwością – mówi Karol Banaszak, pomysłodawca rywalizacji, która już na trwałe wpisała się w krajobraz krotoszyńskich imprez.

W tym roku budowlańcy musieli jak najszybciej pokonać slalomem wyznaczoną trasę z kielnią, na której znajdowały się wypełnione kieliszki. Fachowcy wykazywali się też celnością w rzucaniu tarczkami ściernymi do betoniarki oraz szybkością – wkręcając na czas wkręty w deskę. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji awansowali do fazy finałowej, w której liczyły się siła oraz cierpliwość. Musieli w jak najkrótszym czasie wbić spory gwóźdź w drewniany pinek za pomocą małego młotka.

Budowlańcem Roku 2019 został Tomasz Kmiecik, który tym samym zdobył główną nagrodę w postaci 55-calowego telewizora. Zdobywcy kolejnych miejsc – Szymon Wolniak oraz Sebastian Marciszewki – otrzymali elektronarzędzia.

Zmagania budowlańców to nie wszystko. Na przygotowanych stoiskach można było obejrzeć produkty wielu partnerskich firm z branży, takich jak WIM, PROpaint czy GTV. Nie zabrakło też ciepłej strawy. W miłej i przyjaznej atmosferze wszyscy świetnie się bawili.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

YouTube

Lombard Smok
daf-mal
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Zuziak
Vademecum poprawne
APR
gierko
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
BGP
Archiwum
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
Jumbonet
KUK
Słoneczna
Transmed24
Eltom-bud
Jarmużek
W starym stylu