Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Archiwum

Barycz ma nowego trenera!

2022-07-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Barycz ma nowego trenera!
Barycz ma nowego trenera!
KLIBER FINANSE

1 lipca stanowisko trenera pierwszej drużyny IV-ligowej Baryczy Sułów objął Kacper Walczyk. Przypomnijmy, że jakiś czas temu wiadomo było, że z klubem żegna się dotychczasowy szkoleniowiec seniorów – Dominik Piotrowski.

 

34-letni Kacper Walczyk pochodzi ze Zgorzelca i posiada licencję UEFA A. Odbył wiele stażów i szkoleń w Polsce i za granicą. Po ukończeniu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu rozpoczął pracę trenerską. Trenował m.in. Burzę Godzieszowa na poziomie A-klasy oraz z sukcesami grupy młodzieżowe Śląska Wrocław, juniorów FC Wrocław Academy czy trampkarzy Olympic Wrocław.

– Od lat pracowałem w piłce młodzieżowej, a od jakiegoś czasu coraz poważniej myślałem o spróbowaniu swoich sił w piłce seniorskiej. Chciałem jednak, by to nie był klub typowo amatorski, a projekt, w którym będę mógł w pełni realizować swoje pomysły. Myślę, że Barycz jest bardzo ciekawym miejscem. Ludzie tworzący klub są pełni pasji i zaangażowania, a nakreślona przez zarząd wizja rozwoju w pełni odpowiada moim ambicjom. Jestem trenerem piłki nożnej z powołania. Nie chciałbym jednak opowiadać, jakie odbyłem staże szkoleniowe czy ile lat doświadczania piłki nożnej i ciągłej nauki za mną stoi. Najważniejszym aspektem jest to, czy zawodnicy, z którymi przyjdzie mi pracować, poczują, że stają się lepszymi piłkarzami. Myślę, że po rundzie jesiennej będzie łatwo scharakteryzować styl gry Baryczy, na końcu jednak każdy kibic będzie patrzył na mój zespół przez pryzmat wyniku. Cel w najbliższym sezonie jest jasny i klarowny – miejsce dające utrzymanie w IV lidze. Na podstawie obejrzanych meczów z zeszłego sezonu stwierdzam, że w Sułowie zebrano grupę ciekawych zawodników. Uważam, że potencjał tego zespołu jest większy, niż wskazywało na to miejsce w tabeli – powiedział Kacper Walczyk (źródło: facebookowy profil Baryczy Sułów – przyp. red.).

Jak poinformował zarząd Baryczy, rozpatrywano kilka kandydatur , lecz finalnie wybór padł na Kacpra Walczyka. – Jeżeli miałbym ocenić decyzję podjętą przez Zarząd odnośnie trenera Kacpra, to uważam, że jest to młody, ambitny trener, podnoszący swoje kompetencje i umiejętności, a także aktywnie biorący udział w szkoleniach oraz warsztatach. Dlatego mamy pewność, że ambicje klubu i ciągła chęć rozwoju idzie w parze z modelem i etosem pracy. Uważamy, że trener Walczyk jest odpowiednią osobą, aby dać mu możliwość i szansę na realizowanie swojej pasji w naszym klubie. Chciałbym również podziękować wszystkim kandydatom, którzy podjęli rozmowy ze mną i całym Zarządem w kontekście objęcia posady pierwszego trenera – oświadczył Dominik Trzeciak, wiceprezes klubu.

(FENIX)

 

FOT. LKS Barycz Sułów

YouTube

BGP
Archiwum
BHP RABENDA
JARANET b
Jarmużek
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
IMPULS ZDUNY
MATYLA
TK DACHY
EDI
JARANET A