Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Biegacze uczcili niepodległość

2022-11-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Biegacze uczcili niepodległość
Biegacze uczcili niepodległość
TRANS-MED

Reprezentanci grup biegowych z naszego powiatu uczestniczyli w wielu biegach zorganizowanych z okazji Święto Niepodległości. W tych wydarzeniach nie wynik był najważniejszy, a sam udział i uczczenie niepodległości, którą nasz kraj odzyskał 104 lata temu.

 

Zawodnicy z Witkowski Running Teamu stawili się licznie w biegach niepodległości w Pępowie oraz w Poznaniu, a ponadto startowali w Parkrun Jarocin.

W Nocnym Pępowskim Biegu Niepodległości Oliwia Chytrowska zajęła drugie miejsce w grupie młodzieży na dystansie 800 metrów. Na 5-kiloemtrowej trasie pobiegł Rafał Chudy, a 10 km pokonali Bartłomiej Białek, Marta Chytrowska, Katarzyna Kaczmarek i Jacek Zawodny w formie pacemakera. Z kolei w Poznaniu w biegu na 10 km startowali Elżbieta Gruszczyńska, Paweł Kaczmarek, Mateusz Szczepański, Nikodem Wróbel, Konrad Grzesiak i Paweł Gąsior. Uczestnicy Parkrun Jarocin mieli do pokonania dystans 5 km. Zwyciężył Kacper Winiarski z czasem 19:04. WRT reprezentowali także Artur Chytrowski i Rafał Chudy.

Święto Niepodległości celebrowali nader aktywnie przedstawiciele Krotoszyńskiej Grupy Biegowej, startując w biegach w Pępowie, Gnieźnie, Poznaniu, Luboniu i oczywiście w Krotoszynie. Nie zabrakło ich także w Tłokini Kościelnej, gdzie odbył się III Bieg Chrystowskich.

Nie mniej aktywni byli biegacze KS Krotosz. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości wybrali się na Pępowski Bieg Niepodległości, a 11 listopada wzięli udział w IX Zakopiańskim Biegu Niepodległości, Ogólnopolskim Biegu Niepodległości „Góra” i Krotoszyńskim Biegu Niepodległości. Najliczniejsza ekipa krotoszyńskiego klubu dotarła na Rydzyński Bieg Niepodległości, gdzie triumfowała Justyna Karolczak, pokonując dystans 11 km w czasie 41:17.

(ANKA)

FOT. Witkowski Running Team / Krotoszyńska Grupa Biegowa / KS Krotosz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + osiemnaście =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL