Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Ciężko będzie znaleźć drugiego takiego dzierżawcę

2020-10-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Ciężko będzie znaleźć drugiego...
Ciężko będzie znaleźć drugiego takiego dzierżawcę
Vidia film tekst

– Co z pomieszczeniami na rynku, wynajmowanymi przez gminę jednemu z banków – dopytywali na wrześniowej sesji krotoszyńscy radni. Szczególnie intrygowało ich to, czy kierownictwo urzędu wiedziało o planach banku i czy można było temu zapobiec.

 

Warto przypomnieć, iż budynek położony w centralnej części rynku należy do zasobów miasta i gminy. Przez wiele lat pomieszczenia te dzierżawił jeden z komercyjnych banków. Latem tego roku władze placówki bankowej postanowiły przenieść się do głównej siedziby przy ul. Sienkiewicza. Dlatego nie przedłużono umowy z urzędem.

To, jak wygląda obecnie sytuacja z wolnymi pomieszczeniami, oraz szczegóły finansowe dawnej umowy z bankiem jako dzierżawcą wyjaśnił zgromadzonym Grzegorz Galicki (na zdjęciu), skarbnik gminy. Jak oznajmił, ubolewa nad takim zakończeniem sprawy. – Był to bardzo pewny dzierżawca, który płacił godne pieniądze za wynajem. Przypomnę, iż mówimy o niebagatelnej kwocie ok. 30 tysięcy złotych miesięcznie – mówił.

Skarbnik zakomunikował, iż stwierdzenie, jakoby za wyprowadzką banku z tego miejsca stała nieustępliwa postawa kierownictwa urzędu w kwestii zmniejszenia wysokości opłaty za czynsz, jest uproszczeniem sprawy. – Jestem pewien na 99 procent, że nawet gdybyśmy obniżyli znacznie kwotę czynszu, władze banku i tak by się do niej nie przychyliły. Podjęto tam bowiem decyzję organizacyjną. Wszak w stolicy powiatu znajdowały się dwie placówki tej firmy – tłumaczył.

Taka decyzja pociąga za sobą pewne niedogodności dla petentów. G. Galicki przyznał, iż doświadczył tego osobiście jako klient banku. Mówiąc krótko, wydłużyły się kolejki osób chcących załatwić swoją sprawę. Kolejną niedogodnością jest brak wystarczającej ilości miejsc parkingowych. – Niemniej jednak taką decyzję podjęli decydenci tej placówki, do czego mieli prawo – dodał skarbnik.

W tej chwili wolne pomieszczenia na rynku są gotowe na zagospodarowanie przez nowego dzierżawcę. Urząd już szuka najemcy. G. Galicki zaznaczył jednak, że znalezienie drugiego tak rzetelnego dzierżawcy, który zgodzi się wnieść do gminnej kasy taką sumę, będzie trudne. Realną opcją jest obniżenie czynszu.

(PIK)

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek