Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Ćwierćwiecze międzynarodowej przyjaźni

2022-08-02
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Samorząd
  6. /
  7. Ćwierćwiecze międzynarodowej przyjaźni
Ćwierćwiecze międzynarodowej przyjaźni
Centnas

W piątek, 29 lipca, w sali reprezentacyjnej krotoszyńskiego ratusza odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Krotoszynie, podczas której gościom z francuskiego miasta partnerskiego Fontenay-le-Comte nadano tytuły „Zasłużony dla Krotoszyna”.

 

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Krotoszynie została zwołana z okazji obchodów 25-lecia współpracy między Krotoszynem a francuskim miastem partnerskim Fontenay-le-Comte. – Choć dziś świętujemy 25-lecie naszego partnerstwa, to już trzy lata temu rozpoczęliśmy kolejne ćwierćwiecze owocnej współpracy, która, jestem przekonany, doczeka się następnych wspaniałych jubileuszów. Niestety, podobnie, jak miało to miejsce na całym świecie, na naszej drodze stanęła pandemia, która nie pozwoliła nam w odpowiednim czasie świętować naszej rocznicy w Krotoszynie, stąd dziś to święto. Pandemia wystawiła wszystkich na prawdziwą próbę, podczas której wiele relacji i przyjaźni mogło ucierpieć. W naszym przypadku było jednak zupełnie inaczej. Mimo tak trudnego czasu, pełnego ograniczeń i masy codziennych problemów, pamiętaliśmy o sobie nawzajem poprzez stały i zawsze serdeczny kontakt. Jak mówi znane przysłowie, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie – oznajmił burmistrz Franciszek Marszałek.

Burmistrz Fontenay-le-Comte Ludovic Hocbon wręczył włodarzowi Krotoszyna szarfę burmistrza Fontenay-le-Comte. Głównym powodem zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie było jednak wręczenie aktów nadania tytułu „Zasłużony dla Krotoszyna” Dominique Chartier i Andre Chartierowi.

Uroczystość zakończył krótki koncert w wykonaniu uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krotoszynie.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
ZAKOCHANY W DREWNIE
EDI
JARANET A
TK DACHY
IGLOO
JARANET b
Jarmużek
Zajączek
Eltom-bud
MATYLA
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA