Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Czerwona strefa od soboty!

2020-10-01
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Czerwona strefa od soboty!
Czerwona strefa od soboty!
Media sort baner w tekstach

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia Rady Ministrów dotyczący tzw. żółtych i czerwonych stref. Wynika z niego, iż od soboty powiat krotoszyński znajdzie się w strefie czerwonej!

 

Ogólnie ich liczba od soboty znacząco wzrośnie. Na liście ma się znaleźć łącznie 51 powiatów i miast na prawach powiatu.

Warto przypomnieć, iż strefa czerwona przewiduje zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób – jedna na 10 m2. W przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywanie nosa i ust. Liczba osób biorących udział w weselach i innych uroczystościach rodzinnych nie może przekraczać 50. Ponadto – zgodnie z nowymi wytycznymi – bary i restauracje w strefie czerwonej będą mogły być otwarte tylko do godz. 22.00.

A tymczasem dziś – wedle danych Ministerstwa Zdrowia – padł kolejny rekord zakażeń. Odnotowano bowiem 1967 nowych przypadków. Do grupy zarażonych w powiecie krotoszyńskim dołączyło 16 kolejnych osób – kobiety w wieku 21, 64, 40, 46, 82, 41, 38, 24, 56, 66 lat, mężczyźni w wieku 46, 84, 50, 52 i 57 lat oraz dziecko. Jedna z tych osób przebywa w poznańskim szpitalu, a pozostałe w domowej izolacji.

(ANKA)

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek