Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PGKiM Węgiel
PADEWSCY

Czołowe zderzenie na drodze krajowej

2023-03-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Czołowe zderzenie na drodze...
Czołowe zderzenie na drodze krajowej
FINESTRA

11 marca na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wałków (gmina Koźmin Wlkp.) doszło do groźnego wypadku samochodowego. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala.

 

Na akcję skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz strażaków z OSP Wałków i OSP Koźmin Wlkp., trzy zespoły ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i pięć pojazdów policji.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadąca samochodem marki Renault 27-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego, wykonując manewr wyprzedzania innego auta, straciła panowanie nad swoim pojazdem, który wpadł w poślizg i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Volkswagen, którym kierował 46-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego – informuje Paulina Potarzycka z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Po przybyciu na miejsce strażacy zabezpieczyli teren działań i dokonali oceny stanu uczestników wypadku. W tylnej części najbardziej rozbitego pojazdu znajdował się poszkodowany mężczyzna, do którego dostęp był utrudniony. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych usunięto więc pojedyncze elementy konstrukcyjne samochodu.

Pozostali uczestnicy zdarzenia, w tym matka z dwuletnim dzieckiem, opuścili samodzielnie uszkodzone środki transportu i zostali przekazani pod opiekę służb medycznych. Wydobytego z auta mężczyznę przeniesiono na noszach do karetki pogotowia.

Po szczegółowej diagnostyce trzy osoby przewieziono do placówek medycznych w celu dalszej hospitalizacji. Na szczęście najmłodszy uczestnik zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń i został przekazany pod opiekę rodziny. – Działania na miejscu wypadku utrudniały niekorzystne i zmienne warunki atmosferyczne, które znacznie opóźniły start śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z wyznaczonego przez strażaków miejsca lądowania – mówi mł. kpt. Mateusz Dymarski z KP PSP w Krotoszynie.

Po zakończeniu policyjnych czynności dochodzeniowych z jezdni usunięto pozostałości po wypadku. Działania służb ratowniczych trwały 3,5 godziny. – Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Koźminie Wlkp. – dodaje P. Potarzycka.

(FENIX)

 

FOT. OSP Koźmin Wlkp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − osiemnaście =

YouTube

VADEMECUM
Archiwum
OCHMAN
KOK
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
Zajączek
EDI
Jarmużek
MATYLA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA
ZAKOCHANY W DREWNIE
Motosdodoła
Dietetyk Kaźmierczak