Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
DUBWAR
PIZZAMAZURIANA

Cztery medale na mistrzostwach Polski!

2023-05-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Cztery medale na mistrzostwach...
Cztery medale na mistrzostwach Polski!
TARTAK SZULC

W Krotoszynie odbyły się LXXVI Mistrzostwa Polski Seniorów w Zapasach w Stylu Wolnym. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci milickich klubów, zdobywając aż cztery medale.

 

Najlepiej zaprezentowali się Eryk Maj i Krzysztof Sadowik z WKS Śląsk Milicz. Walczący w kategorii 70 kg E. Maj pokonał w finale przedstawiciela gospodarzy, Eryka Gibasiewicza, i wywalczył tytuł mistrza kraju. Z kolei K. Sadowik był najlepszy w kat. 86 kg. W finale nasz zapaśnik wygrał z Cezarym Sadowskim (MLUKS Karlino). Inny zawodnik Śląska, Bartosz Sołtys, zdobył brąz w kat. 70 kg. Z kolei startujący w kat. 79 kg Tomasz Radziszewski z ULKS Bizon Milicz dotarł do finału, w którym jednak nie sprostał Igorowi Szuckiemu (MLUKS Karlino) i wrócił z mistrzostw ze srebrnym krążkiem.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy był krotoszyński Ceramik (290 punktów), wyprzedzając LZS Orzeł Namysłów (175 pkt.) oraz LKS Mazowsze Teresin (169 pkt.). W klasyfikacji wojewódzkiej triumfowało Mazowsze (352 pkt.), drugie miejsce przypadło Wielkopolsce (328 pkt.), a na trzecim znalazło się województwo zachodniopomorskie (322 pkt.). Z kolei milicki Śląsk uplasował się na czwartej pozycji, zdobywając 131 pkt.

(ANKA)

FOT. WKS Śląsk Milicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 3 =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
AMBASADOR WSI
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
GÓRZNY GROUP
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK
JARANET b
Jarmużek
Agencja Reklamowa GL
Motosdodoła
BHP RABENDA
Zajączek
KOK
TK DACHY