2. /
  4. /
  5. Cztery medale na mistrzostwach...
Detektyw Szewc

Znakomicie spisali się krotoszyńscy zawodnicy na LXXIV Mistrzostwach Polski w Zapasach w Stylu Wolnym. W Rzeszowie reprezentanci LKS Ceramik wywalczyli cztery medale.

W szranki stanęło ponad siedemdziesięciu zapaśników z całego kraju. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele klubu z Krotoszyna. Do wyjątkowej sytuacji doszło w zmaganiach kategorii 61 kg. Do finału dotarli bowiem dwaj krotoszyńscy zapaśnicy – Ivan Izdebski i Mariusz Walkowiak. Pojedynek o złoty medal był bardzo emocjonujący, a ostatecznie Izdebski obronił tytuł mistrza, wywalczony przed rokiem w Krotoszynie.

W kat. 74 kg na najniższym stopniu podium stanął Szymon Wojtkowski. Tytuł mistrzowski obronił również Robert Baran w kat. 125 kg, który w finale zmierzył się z Kamilem Kościółkiem. Walka była niezwykle zacięta. Robert wygrał 3:2 i po raz piąty został mistrzem Polski seniorów. W klasyfikacji klubowej LKS Ceramik Krotoszyn znalazł się na trzeciej lokacie.