Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Czy młodzież musi obradować w piwnicach?

2019-09-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Czy młodzież musi obradować...
Czy młodzież musi obradować w piwnicach?

Takie pytanie padło na niedawnej sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie odnośnie posiedzeń Młodzieżowej Rady Miejskiej. Okazuje się, że odbywają się one nie w urzędowej sali obrad, a w piwnicach, co – zdaniem niektórych – jest okazywaniem braku szacunku do tej młodzieży.

 

– Chciałbym zadać pytanie – dlaczego młodzież nie spotyka się tutaj, w sali obrad, a gdzieś po piwnicach? – zabrał głos radny Bartosz Kosiarski. – To wszystko jest takie prowizoryczne. Jest to niepoważne traktowanie tego ciała. Skoro się zdecydowaliśmy, że powołujemy Młodzieżową Radę Miejską, to prosiłbym o szacunek dla tych osób. Chcę, żeby młodzi ludzie poczuli się prawdziwymi radnymi, a trudno o to, gdy siedzi się po piwnicach.

Burmistrz odpowiedział, że zostało to uzgodnione przy powołaniu Młodzieżowej Rady Miejskiej. – Młodzież spotyka się w godzinach popołudniowych, kiedy urząd jest nieczynny. Z tego powodu posiedzenia MRM odbywają się na dole, ponieważ pomieszczenia muszą być dodatkowo zabezpieczone. Myślę, że jeszcze raz to rozważymy, ale trzeba liczyć się z tym, że będzie musiała być wyznaczona osoba do pilnowania. Nie możemy bowiem zostawić urzędu bez opieki – odpowiedział Franciszek Marszałek.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

YouTube

Phone Spa
W starym stylu
Zuziak
Pod Szyszkami
Jarmużek
Banaszak
Mazi Owczarz
M-Partner
Lesniczowka
BGP
TOR
nest
gierko
Ideal Okna
energy sped
APR
Kostka
Jumbonet
KUK
Robstal
Słoneczna
Eltom-bud
Transmed24