Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Darterskie rozgrywki online

2020-04-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Darterskie rozgrywki online
Darterskie rozgrywki online
Aparatus reklama w artykule

Koronawirus sparaliżował zmagania we wszystkich dyscyplinach sportowych. Zawodnicy szukają sposobów na połączenie pozostania w domu z kontynuowaniem swojej pasji. Krotoszyńscy darterzy biorą zatem udział w turniejach online.

 

– Tego rodzaju rozgrywki mają już niemałą tradycję. Trwa piętnasty sezon ligi Polish Dart-Cam League, prowadzony przez Patryka Urbana. Bierze w niej udział 88 graczy, którzy podzieleni są na trzy dywizje: Platinum, Gold i Silver. Przydział do poszczególnych szczebli jest zależny od poziomu gry, jaki reprezentują zawodnicy. W Platinum znajdziemy graczy, którzy przeszli już praktycznie wszystkie etapy, aby móc konkurować z najlepszymi – wyjaśnia Przemysław Pawlicki, prezes Stowarzyszenia Krotoszyńska Liga Darta.

Po odwołaniu tradycyjnych turniejów darteskich zawodnicy się nie poddali. Bartosz Derwich z Jarocina zainicjował rozgrywki online. Postanowił zorganizować turniej dla graczy pozostających w domu.
Korona Cup to z kolei cykl czterech turniejów online. Wzięło w nich udział 75 darterów, w tym sześciu przedstawicieli Stowarzyszenia Krotoszyńska Liga Darta. Po rozegraniu wszystkich turniejów najwyżej spośród naszych darterów w klasyfikacji generalnej znalazł się Sebastian Szostak (29. miejsce). Siedem lokat niżej uplasował się Przemysław Pawlicki, a 41. pozycję zajął Paweł Pawlicki. Ponadto sklasyfikowani zostali Maciej Wieszczeczyński (48), Jacek Cieślak (60) i Daniel Kurzawski (64).

– Aby wziąć udział w takich rozgrywkach, wystarczy mieć komputer z kamerką bądź telefon. To ciekawe rozwiązanie na ten trudny czas pandemii – stwierdza Przemysław Pawlicki.

(LENA)

YouTube

energy sped
Robstal
Jumbonet
Intermarche
Lesniczowka
Lombard Smok
Phone Spa
Kiki Car Care
Archiwum
Zuziak
APR
daf-mal
BGP
M-Partner
MediaSort
E-paka
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Kostka
KUK
Jarmużek