Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY2

Debliści walczyli o Puchar Burmistrza

2023-05-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Debliści walczyli o Puchar...
Debliści walczyli o Puchar Burmistrza
Mayor Ink

Grzegorz Kruszka i Tomasz Łysak wygrali XI edycję Otwartego Turnieju Tenisa Ziemnego w Grach Podwójnych o Puchar Burmistrza Krotoszyna. W niezwykle emocjonującym finale pokonali krotoszyńską parę Wiesław Berger / Waldemar Wronecki.

 

Organizatorem turnieju było Krotoszyńskie Towarzystwo Tenisowe. Do rywalizacji przystąpiło 12 par deblowych z Krotoszyna, Kobylina, Ostrowa Wlkp., Odolanowa, Koźmina Wlkp. i Pępowa.

W ćwierćfinałach Ryszard Greutzmacher i Mariusz Rzepka przegrali 0:2 (4:6, 5:7) z G. Kruszką i T. Łysakiem, Jarosław Kucharski i Bartłomiej Urbaniak ograli 2:0 (6:2, 6:4) Jerzego Rędzikowskiego i Romana Kornka, Andrzej Kaźmierczak i Dominik Marcisz pokonali 2:1 (6:0, 2:6, 10:8) Rafała Frąckowiaka i Krzysztofa Smalcerza, a W. Berger i W. Wronecki wygrali 2:1 (3:6, 7:5, 11:9) z Wojciechem Marciniakiem i Wojciechem Tarką.

W półfinałach G. Kruszka i T. Łysak nie dali szans J. Kucharskiemu i B. Urbaniakowi, zwyciężając w dwóch partiach 6:3; 6:1, a W. Berger i W. Wronecki po zaciętym boju poradzili sobie z A. Kaźmierczakiem i D. Marciszem – 3:6, 6:4, 10:4.

Finał także był bardzo emocjonujący. Pierwszy set należał do krotoszyńskiej pary, która wygrała 6:3. W drugiej partii rywale zwyciężyli 6:2. W decydującej odsłonie do wyłonienia triumfatorów potrzebnych było aż 18 gemów. Ostatecznie z tej batalii zwycięsko wyszli G. Kruszka i T. Łysak, wygrywając 10:8.

Zarząd KTT dziękuje sponsorom oraz burmistrzowi Krotoszyna za patronat, ufundowanie trofeów sportowych i nagród, a także wszystkim tenisistom za sportową rywalizację i wyjątkową atmosferę.

(ANKA)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 17 =

YouTube

MediaSort 2
MediaSort
Archiwum
Twoja Edukacja
VADEMECUM
ZAKOCHANY W DREWNIE
KOK
AMBASADOR WSI
IGLOO PIASNY
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
EDI
Jarmużek
BHP RABENDA
MATYLA
Zajączek
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
Motosdodoła
VADEMECUM2
MAYOR INK
BGP