Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Dobry wyścig Kubika w Śremie

2019-04-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Dobry wyścig Kubika w...
Dobry wyścig Kubika w Śremie
W tekście Pawlicki

W połowie kwietnia w Śremie odbył się pierwszy wyścig kolarski z cyklu supermaratony.pl. W zawodach startowało sześciu przedstawicieli powiatu krotoszyńskiego.

 

W Śremie rywalizowali Krzysztof Kubik z Krotoszyna oraz Sebastian Wojtysiak z Biadek, reprezentujący OTR Interkol CX80 Team, a także czterech mieszkańców Koźmina Wlkp. – Czesław Seraszek, Arkadiusz Zmyślony, Tobiasz Walczak i Maciej Opielewicz z miejscowego klubu AGK.

Na dystansie 160 km K. Kubik był trzeci w open oraz drugi w kategorii M2, a M. Opielewicz uplasował się na 44. pozycji w open i dziewiątej w kat. M5. – Od samego startu jechało mi się bardzo dobrze – podsumowuje swój występ K. Kubik. – Mimo wiatru i zimna dałem sobie całkiem nieźle radę i czułem, że będzie dobry wynik. Trzecie miejsce w open na początek to świetna prognoza na dalszą część sezonu.

Pozostała czwórka ścigała się na trasie o długości 80 km. Z tego grona najlepszy czas osiągnął A. Zmyślony (2:34:31), który zajął 65. miejsce w open i dziesiąte w kat. M5. W swojej kategorii triumfował natomiast Cz. Seraszek (3:05:54). Na 95. lokacie sklasyfikowany został T. Walczak (2:44:53), a S. Wojtysiak (2:48:28), ukończył wyścig na 102. pozycji.

Warto wspomnieć, że w tym roku cykl Pucharu Polski zawita w czerwcu do Koźmina Wlkp., gdzie odbędzie się profesjonalny maraton.

(GRZELO)

YouTube

Lombard Smok
daf-mal
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Zuziak
Vademecum poprawne
APR
gierko
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
BGP
Archiwum
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
KUK
Jumbonet
Słoneczna
Transmed24
Eltom-bud
Jarmużek
W starym stylu