Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Dołącz do walki z dezinformacją o SARS-CoV-2

2020-03-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Dołącz do walki z...
Dołącz do walki z dezinformacją o SARS-CoV-2

Polska Agencja Prasowa, wspólnie z GovTech Polska, uruchomiła społeczny projekt weryfikacji treści dotyczących wirusa SARS-CoV-2, publikowanych w Internecie. PAP szuka liderów opinii, osób zaangażowanych społecznie, które zostaną wyposażone w wiedzę o potwierdzonych źródłach informacji na temat koronawirusa i dołączą do walki z fake newsami. Każdy internauta będzie mógł zgłosić wątpliwą treść do weryfikacji, a następnie otrzymać wiarygodną odpowiedź.

 

#FakeHunter to odważny i odpowiedzialny społecznie projekt, w którym uczestniczyć może każdy, komu zależy na dystrybucji wiarygodnych informacji w przestrzeni publicznej. W czasie zagrożenia epidemicznego największym wyzwaniem jest weryfikacja zasobów internetowych i demaskowanie nieprawdziwych wiadomości odnośnie wirusa SARS-CoV-2.

Obok oficjalnych komunikatów Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz innych instytucji państwowych w przestrzeni internetowej pojawiają się bowiem fałszywe wiadomości, których celem jest dezinformacja i sianie paniki wśród Polaków.

Możliwość zgłaszania treści przez internautów zostanie udostępniona po rekrutacji i właściwym przygotowaniu liderów opinii. W obecnej sytuacji wiarygodna informacja odgrywa kluczową rolę w przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Portale internetowe i wszyscy użytkownicy mediów społecznościowych powinni w sposób odpowiedzialny dzielić się wyłącznie prawdziwymi przekazami.

Dlatego Polska Agencja Prasowa, wspólnie z GovTech Polska, poszukują osób, które dołączą do projektu #FakeHunter i pomogą zwalczać dezinformacje dotyczące epidemii.

Aby zgłosić swoją kandydaturę, wystarczy wypełnić formularz znajdujący się TUTAJ.

OPRAC. (ANKA) / ŹRÓDŁO: PAP

YouTube

Zuziak
Klub zdrowia 24
Intermarche
Dietetyka Kroczak
energy sped
Lesniczowka
M-Partner
APR
Galeria Kroto
Archiwum
gierko
Banaszak
TOR
Phone Spa
Ideal Okna
BGP
Transmed24
daf-mal
Pod Szyszkami
Robstal
Eltom-bud
Impuls
Słoneczna
W starym stylu
Jarmużek
Jumbonet
Kostka
KUK