2. /
  4. /
  5. Dwa medale na koniec...
MAX-MAL

W grudniu reprezentanci SAC Ursus Krotoszyn rywalizowali w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Sprzętowym w Spale. Nasi zawodnicy zdobyli dwa medale.

Zawody w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale były ostatnim startem trójboistów w 2019 roku. W trójboju siłowym sprzętowym dopuszcza się korzystanie ze specjalistycznych kostiumów, koszul i bandaży, które pozwalają na podniesienie większych ciężarów.

Nasi trójboiści spisali się bardzo dobrze. Drugie miejsce w kategorii -93 kg seniorów zajął Szczepan Zimmermann, osiągając w przysiadzie 315 kg, w wyciskaniu leżąc 192,5 kg i w martwym ciągu 285 kg. Łączny wynik to 792,5 kg. Zimmermann uzyskał 613,35 punktów IPF. Oprócz tego zajął piąte miejsce w kategorii open.

Na trzecim stopniu podium stanął Kamil Filipiak, który rywalizował w kategorii -105 kg seniorów. W przysiadzie uzyskał 290 kg, w wyciskaniu leżąc 177,5 kg, a w martwym ciągu 282,5, co dało mu łączny wynik 750 kg, w przeliczeniu na punkty IPF – 545,14. Blisko medalu był także Krzysztof Szlachta, który w kat. +120 kg seniorów uplasował się na czwartej lokacie.