Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Dzieci kontra przeszkody

2019-08-11
Dzieci kontra przeszkody

W sobotę, 10 sierpnia, na krotoszyńskich błoniach zostały zorganizowane zawody dla dzieci – RUNAWAY JUNIOR. Organizatorami wydarzenia byli Runaway-Polski Uciekinier oraz Centrum Sportu i Rekreacji WODNIK.

Zadaniem młodych uczestników było przebiegnięcie około kilometra, na którym rozstawione były liczne przeszkody naturalne oraz konstrukcyjne, np. piasek, zjeżdżalnia, płotki, błoto. Osobna rywalizacja dotyczyła chłopców i dziewczynki, przy czym obowiązywał podział na dwie kategorie wiekowe – 4-8 i 9-13 lat. Najmłodsi mogli pobiec wraz ze swoim opiekunem. Z powodu bardzo dużego zainteresowania, organizatorzy postanowili zorganizować także ,,Bieg Przyjaźni”, dla dzieci które z różnych nie zdążyły zarejestrować się w zawodach. W sumie w biegu RUNAWAY JUNIOR wzięło udział 300 dzieci! W międzyczasie na stadionie zorganizowano zawody BikeWay – czyli wyścig najmłodszych uczestników na rowerach. W wolnej chwili dzieci mogły się posilić oraz skorzystać także z rozmaitych atrakcji, np. z dmuchanego zamku czy zjeżdżalni. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu imprezy oraz wysokiej frekwencji. Dzieci bawiły się wspaniale wraz z ich opiekunami. W zawodach nie było podziału na wygranych i przegranych. Każde dziecko było zwycięzcą i otrzymało nagrodę oraz pamiątkowy medal. Dzięki dobrej współpracy i wyjściu z inicjatywą od CSiR WODNIK w Krotoszynie, udało się zrealizować zakładane cele – mówi Krzysztof Zmysłowski, reprezentujący Runway-Polski Uciekinier.
Runaway-Polski Uciekinier na co dzień zajmuje się organizowaniem biegów z przeszkodami w kategoriach elite, open, for fun oraz junior. Zawody stanowią ekstremalne wyzwanie dla każdego z uczestników. Pokonanie toru przeszkód ma pomagać w przezwyciężaniu własnych słabości.

(NOVUS)

 

Sorry, there are no polls available at the moment.
Phone Spa
W starym stylu
Zuziak
Pod Szyszkami
Jarmużek
Banaszak
Mazi Owczarz
M-Partner
nest
Lesniczowka
BGP
TOR
energy sped
APR
Galeria Kroto
gierko
Jumbonet
Kostka
KUK
Robstal
Słoneczna
Eltom-bud
Transmed24