Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Ekipa Krotosza w półmaratonie zbąszyńskim

2022-09-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Ekipa Krotosza w półmaratonie...
Ekipa Krotosza w półmaratonie zbąszyńskim
Laguna shop

25 września reprezentanci KS Krotosz udali się do Zbąszynia, aby wystartować w 33. Biegu Zbąskich – 14. Półmaratonie. Do rywalizacji przystąpiło prawie blisko 500 biegaczy.

 

W samo południe zawodnicy i zawodniczki wyruszyli spod hali Zbąszynianka na trasę półmaratonu, wiodącą wzdłuż jeziora Błędno. – Organizatorzy imprezy, jak miało to miejsce w poprzednich edycjach biegu, również tym razem stanęli na wysokości zadania. Zbąszyń po raz kolejny perfekcyjnie przygotował się do imprezy biegowej, gwarantując biegaczom zawody na najwyższym poziomie. Dodatkowo ambasadorką biegu była, urodzona w gminie Zbąszyń Aneta Konieczek – uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio – relacjonują reprezentanci KS Krotosz.

Z krotoszyńskiej ekipy dystans 21,097 km najszybciej pokonała Justyna Karolczak, która uzyskała czas 1:22:00 i była najlepsza wśród kobiet, a w klasyfikacji open znalazła się na 15. miejscu. Na 33. lokacie uplasował się Karol Olejniczak, który z rezultatem 1:28:25 triumfował w kategorii wiekowej M50. Czas poniżej półtorej godziny osiągnął także Artur Marek – 1:28:49.

W Zbąszyniu startowali również Sergiusz Sójka (1:31:25), Piotr Grzempowski (1:35:54), Czesław Sienkiewicz (1:39:53), Rafał Sójka (1:45:28) oraz Joanna Olejniczak (2:11:48).

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn KS Krotosz uplasował się na trzeciej pozycji.

(ANKA)

FOT. KS Krotosz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL