2. /
  4. /
  5. Ekipa KS Krotosz na...
SofraHous

8 lutego w Gołąbkach (gmina Trzemeszno) odbył się VIII Zimowy Bieg Trzech Jezior. W zawodach startowała liczna grupa reprezentantów KS Krotosz.

Główny bieg na dystansie 15 km ukończyło 475 zawodników, a krótszy (5 km) – 169 uczestników. Dla krotoszyńskich biegaczy była to inauguracja sezonu biegowego. Trasa była bardzo wymagająca, ale wiodła przez malowniczą okolicę Nadleśnictwa Gołąbki, wokół trzech jezior, usytuowanych na granicy powiatów gnieźnieńskiego, mogileńskiego i żnińskiego.

Z grona krotoszynian najlepiej poradził sobie Karol Olejniczak, który z wynikiem 01:00:19 zajął trzecie miejsce w kategorii M50. Równie dobrze spisała się Justyna Karolczak, która z czasem 01:01:32 okazała się najlepsza w kategorii K20 i była czwarta w open. W klasyfikacji drużynowej KS Krotosz znalazł się na szóstej lokacie.

W biegu startowali także Czesław Sienkiewicz (01:04:30), Paweł Błażutycz (01:07:53), Tomasz Knapik (01:18:52), Wojciech Drozd (01:23:04), Krzysztof Kasprzak (01:23:57), Jan Jaruzel (01:23:58), Piotr Tyczyński (01:27:03), Daniel Deplewski (01:27:06), Bogdan Parysek (01:27:09), Joanna Olejniczak (01:31:30), Walery Maćkowiak (01:53:25) oraz Dariusz Poczta (01:53:41).

Warto wspomnieć, iż Czesław Sienkiewicz i Piotr Tyczyński zaliczają się do wąskiego grona biegaczy, którzy ukończyli wszystkie dotychczasowe edycje Zimowego Biegu Trzech Jezior.