Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Ekipa Shodana w Rumunii

2018-12-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Ekipa Shodana w Rumunii
Ekipa Shodana w Rumunii
Najfinanse text

Na początku grudnia przedstawiciele UKS Shodan wzięli udział w Romanian Centennial Karate Open Cluj Napoca. Ekipa ze Zdun wywalczyła po dwa złote i srebrne medale oraz trzy brązowe.

 

Na turniej przybyło 830 zawodników reprezentujących 79 klubów z 18 państw. Świetnie w Rumunii spisali się Weronika Marcisz oraz Jarosław Adamski. Zawodniczka ze Zdun po wolnym losie i wygraniu dwóch walk okazała się najlepsza w kumite. Z kolei trener Shodana wywalczył złoto w masters.

Na drugim stopniu podium stanął Jakub Romański, przegrywając dopiero w finale przez wskazanie. Srebro zdobyły także dziewczęta w kata. Ponadto Matylda Ozga, Zofia Duczmal oraz Anna Streubel wywalczyły brąz w kumite, a indywidualnie na trzecim stopniu podium stanęli Z. Duczmal i Jakub Formanowski.

– W takich zawodach okazuje się, jak ważne jest przygotowanie psychiczne młodych zawodników – oznajmia Jarosław Adamski, trener UKS Shodan. – Sukcesy i porażki rodzą się w głowach, a moi podopieczni pokazali, że potrafią świetnie walczyć. Chciałbym podziękować szczególnie Mariuszowi Formanowskiemu za pomoc w trakcie wyjazdu – dodaje.

(GRZELO)

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek