Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY2

Gabi-Plast – na rynku już od 40 lat!

2023-05-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Gabi-Plast – na rynku...
Gabi-Plast – na rynku już od 40 lat!
DiamondHair
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Firma Gabi-Plast może być niewątpliwie dla wielu przedsiębiorców wzorem, jak osiągnąć zamierzony efekt. Systematyczna praca, lojalność i wytrwałość to przepis na sukces, którym może się poszczycić krotoszyńskie przedsiębiorstwo. Gabi-Plast już w najbliższy piątek (26 maja) obchodzić będzie swój okrągły jubileusz!

 

Firma Gabi-Plast powstała w czerwcu 1983 roku. Początkowo mieściła się w budynku mieszkalnym, gdzie Gabriela Kośmider wraz z mężem Grzegorzem zajmowała się produkcją pierwszych wyrobów. Były to głównie miseczki do lodów, którymi zaopatrywali nadmorskie rejony Polski. – W tamtym okresie o konkurencji właściwie nie można było mówić, ponieważ byliśmy jedyną w Polsce firmą produkującą takie opakowania. Po pierwszym sukcesie odniesionym przez jednorazowe miseczki podjęliśmy decyzję o poszerzeniu gamy wyrobów i  budowie firmy z prawdziwego zdarzenia – opowiada Gabriela Kośmider.

Rodzinny teren znajdujący się przy głównej drodze wylotowej z Krotoszyna w kierunku Zielonej Góry był idealnym miejscem na tę inwestycję. W trakcie targów żywnościowych POLAGRA 1992 została podpisana pierwsza umowa dystrybucyjna z zagranicznym kontrahentem i firma poszerzyła swoją działalność o sprzedaż hurtową opakowań jednorazowych. Logistyczne wymogi tej działalności spowodowały zwiększenie zatrudnienia, jak i budowę kolejnych obiektów magazynowych. Od tego momentu równolegle firma zajmuje się produkcją wytłoczek oraz sprzedażą hurtową naczyń i opakowań jednorazowych. Kolejne lata to okres wytężonej pracy nad rozbudową firmy. Zapewnienie zaplecza transportowego, zakup kolejnych maszyn i urządzeń do termoformowania, otwarcie nowego działu zajmującego się nadrukami oraz reklamą, nowoczesne wyposażenie biur, budowa pawilonu ekspozycyjnego wraz z nowym zapleczem socjalnym oraz salą konferencyjną, rozbudowa magazynu wysokiego składowania – wiele się działo. Perfekcyjnie zaplanowane inwestycje i trafne decyzje produkcyjne spowodowały błyskawiczny rozwój firmy, znacznie zwiększyły się jej obroty, dzięki czemu umocniono swoją pozycję na rynku opakowaniowym nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.

Sumienność, lojalność, obowiązkowość w prowadzonych interesach zapewniły firmie stałych i rzetelnych partnerów. Centralne położenie Krotoszyna sprawiło, iż siedziba Gabi-Plastu stała się swoistą bazą przeładunkową dla innych hurtowni położonych na przeciwległych krańcach kraju. Firma współpracuje z najbardziej znanymi w branży producentami i importerami tych opakowań. Na dzień dzisiejszy utrzymuje swoją wysoką pozycję na rynku opakowaniowym, szuka i nadal wprowadza kolejne pozycje do oferty handlowej, poszerza swoje rynki zbytu. Firma jest producentem specjalistycznych wytłoczek technicznych dla różnorodnych branż. Wytłoczki te produkowane są zarówno dla polskich odbiorców, jak i dla europejskich koncernów przemysłowych.

Dla Gabrieli Kośmider najważniejsze są satysfakcja i zadowolenie klienta oraz wzajemne zaufanie. Stawia na solidność i jakość wykonania produktu, terminowość dostaw oraz zwyczajną ludzką życzliwość w kontakcie z klientem.

 

Wspaniali pracownicy to wspaniałe efekty

Obecnie w firmie pracuje 30 osób. Panują w niej rodzinne, przyjacielskie relacje. – Traktuję firmę jak większą rodzinę, darzę swych pracowników zaufaniem. Na sukces firmy pracujemy wspólnie. Zespół to kapitał, który należy pielęgnować – twierdzi Gabriela Kośmider, właścicielka firmy Gabi-Plast. Niektórzy pracownicy pracują w firmie od ponad 30 lat, jeden przeszedł już na emeryturę. Wspólna praca zaowocowała też firmowymi małżeństwami.

Zespół jest ze sobą zżyty i otwarty na nowe wyzwania. Kadra, która dba o firmę, daje komfort właścicielce, która ze względu na liczne służbowe wyjazdy często jest nieobecna, jednak ma świadomość, że powierza ją odpowiednim ludziom. W prowadzeniu przedsiębiorstwa pomagają Gabrieli Kośmider jej syn i synowa.

 

Rozwój hurtowni

W hurtowni można znaleźć cała gamę opakowań jednorazowych dla małej gastronomi, hoteli itp. Kubki, tacki, talerze, sztućce, jak również opakowania dla producentów żywności, piekarni, ciastkarni, zakładów mięsnych i mleczarni. Znajdziemy tam także towary związane z utrzymaniem czystości oraz chemię gospodarczą.

Ostatnie dziesięciolecie w firmie Gabi-Plast to przede wszystkim dostosowanie oferty do ciągle zmieniających się potrzeb klienta. Szeroki rozwój usług gastronomicznych, cateringowych, imprez masowych, olbrzymia skala i zapotrzebowanie na opakowania do przemysłu spożywczego, zaopatrzenie sieci marketów spożywczych w jednorazowe opakowania zgodne z trendami i modą to wyzwania, którym firma podołała, oferując konsumentom wysokiej jakości produkty.

W okresie pandemii covid-19 firma zapewniała dostawy artykułów higienicznych i sanitarnych dla branży medycznej oraz opakowań jednorazowych do restauracji, barów, szpitali i klientów indywidualnych. Ten czas przyczynił się do rozwoju sprzedaży internetowej. Wielkim wparciem w tej dziedzinie stał się syn Grzegorz i jego firma LogistiGK.

Stałymi partnerami biznesowymi Gabi-Plastu są firmy Guillin Polska, Linpac Packaging, Paccor, Kram, Polkrys, Lamix, AKU, Artplast Polska, Korporacja KGL, Huhtamaki, Papstar, ABC i wiele innych.

 

Dostosowanie i elastyczność

Od kliku lat z tytułu ogłoszonej tzw. Europejskiej Dyrektywy SUP firma pracuje nad dostosowaniem się do jej wymogów. Głównym jej założeniem jest zmniejszenie wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko poprzez ograniczenie ich stosowania, wycofanie z obiegu oraz zastąpienie produktami proekologicznymi. – Naszą rolą jest zapewnienie klientom opakowań zgodnych z wymogami Unii Europejskiej, co udało nam się dokonać dzięki współpracy z polskimi i europejskimi dostawcami. Odbyliśmy cykl szkoleń i spotkań biznesowych, które zaowocowały dużymi zmianami w ofercie handlowej całej branży opakowaniowej. Dzięki tym działaniom jesteśmy gotowi na nowy czas dla opakowań w Polsce, wprowadzając do oferty papierowe szare kubki, talerze i tacki tzw. kraftowe. Polistyrenowe opakowania zostały zastąpione produktami wytwarzanymi z masy celulozowej, natomiast plastikowe sztućce wymieniono na drewniane. Wprowadzono także opakowania wielokrotnego użytku. Wszelkiego rodzaju reklamówki i woreczki plastikowe  zostały zastąpione ekologicznymi, papierowymi torbami – objaśnia Gabriela Kośmider.

Gabi-Plast oferuje również usługę personalizacji opakowań. W dziale nadruków wykonywane są indywidualne zamówienia – na opakowaniu można umieścić logo firmy, co zapewnia personalizację marki danego klienta.

 

Działania proekologiczne

Zgodnie z globalnymi i lokalnymi wymogami firma prowadzi perfekcyjną  logistykę dostaw i załadunków. Dzięki temu transporty towarów i wyrobów odbywają się przy niskiej emisji śladu węglowego. Wykorzystując do produkcji  wysokiej jakości surowce, nadające się do recyklingu, oraz zapewniając gospodarkę odpadami zgodną z wymogami i stosując ekologiczne farby do nadruków, spełnia wszelkie wymogi stawiane przedsiębiorcy przez Urząd Ochrony Środowiska. Corocznie Gabi-Plast opłaca kampanie edukacyjne na rzecz ochrony środowiska, będące wymogiem producentów opakowań. Główną  inwestycją proekologiczną w ostatnich latach było zamontowanie przez przedsiębiorstwo paneli fotowoltaicznych, co pozwoliło w znaczny sposób ograniczyć pobór energii.

 

Liczne sukcesy i wspieranie potrzebujących

Przedsiębiorstwo, będąc członkiem Business Centre Club Loży Wielkopolskiej,  corocznie jest laureatem konkursów: „Lider Polskiego Biznesu”, „Ambasador Polskiej Gospodarki” i „Firma Dobrze Widziana”, jak również otrzymuje wyróżnienie produktów członka BCC Medalem Europejskim.

Ponadto Krajowa Izba Gospodarcza promująca konkurs „Przedsiębiorstwo Fair Play” od przeszło 20 lat przekazuje na ręce właścicielki kolejne prestiżowe nominacje i statuetki. Samorządowy program Hit Gospodarczy Wielkopolski to kolejna zasłużona nagroda, przyznawana przez lokalne władze i instytucje. Klub Integracji Europejskiej i coroczna nagroda „Bizony Biznesu” to także prestiżowe wyróżnienie dla firmy.

Gabi-Plast angażuje się w działania charytatywne, aktywnie wspierając potrzebujących. Pomaga lokalnym szkołom, przedszkolom i stowarzyszeniom. Przedsiębiorstwo sponsoruje także sportowe inicjatywy, jest partnerem strategicznym Mistrzostw Europy w Sumo w Krotoszynie, wspiera Krotoszyńskie Towarzystwo Piłki Siatkowej czy Stowarzyszenie Krotoszyńska Liga Darta.

 

Uroczystości jubileuszowe

Firma cały czas prężnie się rozwija i podąża za panującym trendami. Jej właścicielka nie boi się ryzyka, chętnie podejmuje nowe wyzwania i wsłuchuje się w stale zmieniające się potrzeby rynku. – Motywacją do moich kolejnych działań są klienci i firmy, których potrzeby są dla mnie bardzo ważne. Wsłuchuję się w ich propozycje i pomysły, szukam nowych rozwiązań. Jak w każdej branży i w naszym przypadku dużą rolę odgrywa moda, tak więc uważnie śledzę trendy i kierunki, jakie panują na rynkach światowych, aby wprowadzać je jak najszybciej dla polskiego odbiorcy – tłumaczy właścicielka Gabi-Plastu.

26 maja firma rozpocznie obchody jubileuszowe uroczystą galą, która odbędzie się w restauracji Pod Szykami w Nowej Obrze. Dokładna data jubileuszu firmy przypada 30 czerwca. Przyjęcie będzie z całą pewnością niezwykle uroczystym wydarzeniem, ukazującym, jak duży – ogólnopolski i zagraniczny – sukces może osiągnąć firma z niewielkiej miejscowości!

LILIANA TRAWIŃSKA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − dziewięć =

YouTube

MediaSort 2
MediaSort
Archiwum
Twoja Edukacja
VADEMECUM
ZAKOCHANY W DREWNIE
KOK
AMBASADOR WSI
IGLOO PIASNY
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
EDI
Jarmużek
BHP RABENDA
MATYLA
Zajączek
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
Motosdodoła
VADEMECUM2
MAYOR INK
BGP