Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Internauci krytyczni wobec decyzji radnych

2019-04-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Internauci krytyczni wobec decyzji...
Internauci krytyczni wobec decyzji radnych

Jak pewnie nasi Czytelnicy pamiętają, podczas lutowej sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie większość radnych zdecydowała o podwyższeniu diet o około 300 złotych. Wzrosły także wynagrodzenia sołtysów oraz przewodniczących rad osiedli.

 

Warto przypomnieć, że za przyjęciem takiej uchwały opowiedziało się 17 radnych. Przeciw był tylko jeden, dwóch wstrzymało się od głosu, a jeden radny był nieobecny.

W związku z taką decyzją, która zresztą wywołała niemało emocji w lokalnej społeczności, przeprowadziliśmy na naszym portalu ankietę, by przekonać się, co na temat podwyżek diet myślą mieszkańcy miasta i gminy.

Ostatecznie w ankiecie wzięło udział 107 osób. Tym razem zdecydowanie przeważały opinie krytyczne. Oto bowiem blisko połowa (48%) ankietowanych (51) stwierdziła, że podwyższenie diet przez radnych jest skandaliczną i żałosną postawą. Z kolei 44 internautów (41%) uznało, że skoro każdy z radnych ma pracę, to powinni – jako radni – działać za symboliczną stawkę. Dziewięć osób (8%) zgodziło się ze stwierdzeniem, że podwyżka dla radnych to nic złego, skoro pracują na rzecz gminy. Tylko trzech głosujących wybrało opcję: „słuszna decyzja – zasługują na wyższe diety”.

(ANKA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla