Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Internauci krytyczni wobec decyzji radnych

2019-04-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Internauci krytyczni wobec decyzji...
Internauci krytyczni wobec decyzji radnych
Naj

Jak pewnie nasi Czytelnicy pamiętają, podczas lutowej sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie większość radnych zdecydowała o podwyższeniu diet o około 300 złotych. Wzrosły także wynagrodzenia sołtysów oraz przewodniczących rad osiedli.

 

Warto przypomnieć, że za przyjęciem takiej uchwały opowiedziało się 17 radnych. Przeciw był tylko jeden, dwóch wstrzymało się od głosu, a jeden radny był nieobecny.

W związku z taką decyzją, która zresztą wywołała niemało emocji w lokalnej społeczności, przeprowadziliśmy na naszym portalu ankietę, by przekonać się, co na temat podwyżek diet myślą mieszkańcy miasta i gminy.

Ostatecznie w ankiecie wzięło udział 107 osób. Tym razem zdecydowanie przeważały opinie krytyczne. Oto bowiem blisko połowa (48%) ankietowanych (51) stwierdziła, że podwyższenie diet przez radnych jest skandaliczną i żałosną postawą. Z kolei 44 internautów (41%) uznało, że skoro każdy z radnych ma pracę, to powinni – jako radni – działać za symboliczną stawkę. Dziewięć osób (8%) zgodziło się ze stwierdzeniem, że podwyżka dla radnych to nic złego, skoro pracują na rzecz gminy. Tylko trzech głosujących wybrało opcję: „słuszna decyzja – zasługują na wyższe diety”.

(ANKA)

YouTube

daf-mal
Lombard Smok
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Zuziak
Vademecum poprawne
gierko
APR
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
Archiwum
BGP
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
Jumbonet
KUK
Słoneczna
Transmed24
Jarmużek
Eltom-bud
W starym stylu