Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Jubileuszowe mistrzostwa

2019-12-31
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Jubileuszowe mistrzostwa
Jubileuszowe mistrzostwa

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbyła się jubileuszowa, bo już 25. edycja Otwartych Mistrzostw Wsi Łąkociny w Tenisie Stołowym. W zawodach nie zabrakło zawodników z powiatu krotoszyńskiego.

 

Organizatorem turnieju był miejscowy LZS Ogniwo. Jubileuszowe mistrzostwa zgromadziły 61 tenisistek i tenisistów. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach.

Wśród kobiet już po raz piąty w historii triumfowała Honorata Dąbrowska z Kobierna, która w finale pokonała Ukrainkę, reprezentującą LKS Tajfun Ostrów Wlkp. Na piątej pozycji uplasowała się Agata Szczotka (LZS Błyskawica Bożacin).

W grupie juniorów najlepszy był Bartłomiej Ustianowski (LKS Tajfun Ostrów Wlkp.), a na trzecim miejscu znalazł się Krzysztof Szymlet (LZS Błyskawica Bożacin). W kategorii seniorów zwyciężył Krzysztof Mrozek z drugoligowego KS Wamet Dąbcze.

Sędzią głównym zawodów był Szymon Lis. Imprezę wsparli sołtys wsi Łąkociny, gmina Ostrów Wlkp., Gminne Zrzeszenie LZS w Ostrowie Wlkp., Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wlkp., AMS Puchary Szkudlarz, Szkoła Podstawowa w Wierzbnie, Sklep spożywczy Łukasza Junyszka oraz Krzysztof Kulas.

(ANKA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek