Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Julia Damasiewicz wicemistrzynią świata!

2021-12-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Julia Damasiewicz wicemistrzynią świata!
Julia Damasiewicz wicemistrzynią świata!
BAS

W dniach 11-18 grudnia w Omanie rozgrywano Młodzieżowe Mistrzostwa Świata World Sailing. Julia Damasiewicz spisała się znakomicie i została wicemistrzynią świata.

 

W Omanie wystartowało 433 żeglarzy i żeglarek z 56 krajów. Medale wręczono w 11 konkurencjach żeglarskich, a w siedmiu wystąpili zawodnicy z Polski. Pochodząca z Koźmina Wlkp. Julia Damasiewicz, na co dzień reprezentująca AZS Poznań, ma na swoim koncie już wiele sukcesów. Zdobyła m.in. mistrzostwo Europy seniorek, srebrny medal Igrzysk Sportów Plażowych czy złoto mistrzostw świata juniorek, Do tego dorobku teraz dołożyła jeszcze wicemistrzostwo młodzieżowych mistrzostw świata. Julia uległa jedynie Gal Zukerman z Izraela, która jeszcze do niedawna ścigała się w klasie 420. Jej medal jest jedynym zdobytym przez reprezentację naszego kraju podczas tych zawodów. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Francuzka Heloise Pegourie. Koźminianka jest filarem polskiej kadry kitesurfingu, która przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku w Paryżu.

Pozostałym reprezentantom naszego kraju nie udało się stanąć na podium. Tuż za pudłem w konkurencji formula kite uplasował się Jakub Jurkowski. Piątą lokatę w klasie ILCA 6 mężczyzn zajął Przemysław Machowski. W klasie ILCA 6 kobiet na 18. miejscu znalazła się Lilly May Niezabitowska. Agnieszka Popławska i Dominika Ołowiak były ósme w klasie 420 kobiet. 11. pozycję w klasie 420 mężczyzn zajęli Ludwik Grzelak i Tomasz Lewandowski. Gustaw Kwiek i Tomasz Santorowski zmagania w klasie 29er ukończyli na 20. miejscu.

(LENA)

FOT. Archiwum – Julia Damasiewicz Sport

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You